Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice- 3 marzec 2024 roku

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w
Skrudzinie); 9:00, 10:30 i 12:00 ; o 16:00.
2. Dzisiaj zmiana tajemnic, dokonajmy jej w własnym zakresie ze względu na Kalwaryjską Drogę Krzyża.
3. Zapraszam na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.
4. Dziękujemy za ofiary składane na istnienie i utrzymanie parafii.
5. W poniedziałek adoracja przez cały dzień.
6. W poniedziałek Święto Świętego Kazimierza, królewicza.
7. Wszystkim solenizantom i solenizantkom szczególnie Ks. proboszczowi składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych opieki MB wstawiennictwa Świętego patrona. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. zapraszam przedstawicieli dzieci, młodzieży, grup, stowarzyszeń i władzy by złożyć życzenia modlić się za solenizantów.
8. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
9. W środę o 17.30: Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
10. W czwartek pierwszy czwartek miesiące i modlitwy do Świętej Rity.
11. Msze Święte w kaplicy w Skrudzinie: w środę i piątek o 17.00;
12. Zapraszamy na zbiórkę ministrantów w sobotę o godz.9.00; lektorów o 9.45 w Skrudzinie lektorów i ministrantów o 11.30.
13. W przyszłą niedzielę i w niedzielę 17 marca odbędą się zbiórki ofiar na dalsze prace przy budowie kościoła >>Zobacz<<
14. W imieniu parafii dziękuję wszystkim za ofiary na kościół:
– Cecylia Florek z Gołkowic Dolnych .
– Rozalia Plata ze Skrudziny
– Józefa Krzak z Gołkowic Górnych
– Pewna rodzina z Gołkowic Dolnych, Gołkowic Górnych i Skrudziny i
Naszacowic .
– Janina i Franciszek z Gabonia Praczki
– na ławki do nowego kościoła: Rodzina Ciosmaków, Horowskich,
Niesporek i Pani Stanisława Duda .
– wszystkim ofiarodawcom anonimowym. Bóg zapłać.
– uprzejmie prosimy o fundowanie ławek do nowego kościoła.
15. W imieniu Parafii dziękujemy Rodzinie zmarłego + Śp. Zbigniewa Arendarczyk za przekazanie ofiar z Mszy Św. od uczestników pogrzebu. Ponadto zostało zamówionych 261 Mszy Świętych
16. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego = 3500 zł
17. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.
18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety. Baranki i paschaliki na stół wielkanocny.
19. Zapraszamy do udział u w kiermaszu świątecznym.
20. Z okazji niedzieli palmowej wykonajmy palmy. Będzie konkurs z nagrodami: I miejsce= 500 zł II miejsce = 300 zł III miejsce = 200 zł i 30 miejsc z nagrodami.
21. Poświęcenie i konkurs palm, o ile warunki na to pozwolą, będzie również w kaplicy w Skrudzinie.
22. W sklepach są wystawione kosze Caritas. W Biedronkach – W Mostkach i Naszacowicach – w piątek i sobotę przez SKC będą zbierane różne produkty na pomoc potrzebującym.
23. Od najbliższej soboty Msza Święta wieczorna w soboty będzie odprawiana z liturgia niedzielną /jak Msza Św. niedzielna/. Mogą z Niej korzystać osoby które mają przeszkody formalne by uczestniczyć w niedzielę/ praca, wyjazdy, chorzy itd./
24. Od przyszłej niedzieli nowenna przed uroczystością Świętego Józefa.
25.Ukazał się kolejny numer „ Echa z Gołkowic”. Dziękuje redakcji Państwu Annie i
Grzegorzowi Gorczowskim. za przygotowanie i wydanie echa.