Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 28 kwietnia 2024 roku

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10:30; o 12.00: po południu o godz. 14.50 / wcześniej/ Nieszpory i Msza Święta.
2. W poniedziałek Święto Świetej Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
3. W poniedziałek nie będzie adoracji ze względu na generalne sprzątanie kościoła.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień według ustalonego harmonogramu będzie w środę. Nabożeństwo majowe o 17.45.
5. W poniedziałek o godzinie 18.45 próba przed rocznica Komunii Świętej.
6. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
7. W środę 1 maja wspomnienie, Święto Józefa robotnika. Święto pracy.
8. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, w kościele nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o 18.00 . W środę /adoracja przez cały dzień/ i w czwartek przed Mszą Św. – o godz. 17.45.; w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 14.50. W kaplicy przez cały maj Msze Św. o godz.17.00 po Mszy Św. nabożeństwa majowe. W niedziele w kaplicy po Mszy Św. o godz. 8.00. Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych i odprawiania tych nabożeństw przy kapliczkach i w naszych domach.
9. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca.
10. W czwartek Spowiedź Święta od godziny 15.00 z półgodzinna przerwą o 16.00. Godzina Święta od 17.00. Nabożeństwo majowe przed Mszą Św. o godz. 17.45.
11. W czwartek zapraszamy do Spowiedzi Świetej dzieci klas czwartych przed rocznicą Komunii Świętej.
12. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedziele. Po południu o godz. 14.50 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Odpust w Olszance. Pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości kapłani, w tym miesiącu nie pojadą do chorych. Modlimy się za misje Święte.
13. W sobotę przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.00 adoracja.
14. Msza Święta w sobotę o godz.18.00 jest Mszą Świętą niedzielną.
15. W sobotę wspomnienie Świętego Floriana. Módlmy się za Ochotniczą Straż Pożarną.
16. W sobotę nabożeństwo majowe po Mszy Św. przy remizie OSP w Gołkowicach Górnych– przy figurze Św. Floriana. Po uroczystościach OSP zaprasza na symboliczny poczęstunek.
17. W niedzielę 5 maja o godzinie 12.00 Rocznica I Komunii Świętej.
18. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Różach.
19. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na oświetlenie – lampy wokół nowego kościoła. Wspierajmy to piękne dzieło. Bóg zapłać.
20. Z okazji najbliższych świąt udekorujemy nasze domu, mieszkania flagami narodowymi.
21. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
22. W imieniu Parafii serdecznie dziękuję Państwu: Zdzisławowi i Annie Warzecha ich Firmie za ofiarowanie dużej ilości tui, które są zasadzone wokół parkingu przy nowym kościele.
23. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
o Ksiądz Kazimierz Górz, nasz rodak
o Nowożeńcom
o Danuta i Jan Szabla z Gołkowic Dolnych /ławki/
o Helena i Zbigniew Rzepiel z Gołkowic Dolnych
o Pewna rodzina i pewna osoba z Gołkowic Dolnych
o Pewnej osobie z Gołkowic Górnych i z Nowego Sącza
o Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne.
24. Przy wyjściu z kościoła można nabyć różne gazety.
25. Festyn Parafialny będzie 9 czerwca na placu przy kościele.
26. Uprzejmie proszę o składanie w najbliższym czasie różnych rzeczy na loterie i cegiełki Świętego Antoniego. Loterię.