Informacje

Katolickie  Stowarzyszenie  Młodzieży w Parafii Gołkowice istnieje od września 2015 roku. Grupa  składa się z 20 młodych osób, będących w różnym wieku, bowiem wśród nas znajdują się zarówno uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Spotkania formacyjne członków stowarzyszenia odbywają się w każdy piątek, po Mszy Świętej wieczornej, ich celem jest umocnienie wiary, duchowy  wzrost oraz poznanie  Słowa  Bożego, zapisanego na kartkach Pisma  Świętego. Staramy się, aby spotkania były urozmaicone, dlatego organizujemy także spotkania  integracyjne, zwłaszcza gdy do grupy dołączy ktoś nowy.  Kilka piątków w roku formacyjnym  przeznaczamy na oglądanie wartościowych, katolickich filmów. Działamy także w parafii  upiększając  śpiewem  niektóre  niedzielne  Eucharystie, angażując się w pomoc parafialnemu  oddziałowi  Caritas w okresie przedświątecznym. Dwie osoby z naszej grupy posiadają ukończony  kurs  Młodzieżowej  Szkoły Animatora, a jedna – szkolenie  I stopnia  KSM.  Za bardzo ważny element uznajemy  integrację z młodzieżą z całej diecezji, szczególnie naszego dekanatu, dlatego chętnie  uczestniczymy w spotkaniach  i  czuwaniach  dekanalnych.  Intensywnie działamy przez cały rok szkolny i nie tylko,  chociaż  wakacje są czasem odpoczynku  od  spotkań  formacyjnych, również  wtedy wielu z nas uczestniczy w pieszych pielgrzymkach, ukazując swoim życiem przykład do naśladowania . Jesteśmy otwarci na nowe, pełne  pomysłów  i  chęci do działania osoby, serdecznie zapraszamy młodzież do zaangażowania się  i dołączenia w nasze szeregi!

KSM Parafia Gołkowice

Wydarzenia 2019 rok

Dekanalne Spotkanie Młodzieży – bal walentynkowym w Starym Sączu.

16 lutego 2019 roku mieliśmy okazję gościć w sąsiedniej parafii – Starym Sączu, na zorganizowanym przez tamtejszą młodzież balu walentynkowym. Całe spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Wspaniała atmosfera, liczne zabawy oraz pyszny poczęstunek sprawiły, że byliśmy naprawdę zadowoleni. Członkowie naszej grupy brali udział w pomysłowych konkurencjach. Bal stał się świetną okazją na integrację młodzieży wewnątrz dekanatu poprzez wspólną zabawę. Spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu. Jasnogórskiego o godzinie 21 oraz Bożym Błogosławieństwem udzielonym przez kapłanów.

25-lecie KSM Diecezji Tarnowskiej

23 lutego 2019 uczestniczyliśmy w obchodach dwudziestej piątej rocznicy powstania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Diecezji Tarnowskiej.  Świętowanie odbyło się w rodzinnej miejscowości naszej patronki, Karoliny Kózkówny – w Zabawie. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Salaterski. Podczas jubileuszowej Galii mieliśmy okazję poznać historię KSM w Diecezji Tarnowskiej, jej pierwszych prezesów oraz wysłuchać wielu ciekawy informacji dotyczących naszego stowarzyszenia. Wszystko zostało uwieńczony jubileuszowym tortem. Obchody 25-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji zakończył  uroczysty bal.  Każdy z oddziałów otrzymał  symboliczną pamiątkę – precyzyjnie wykonaną mozaikę jubileuszową, przedstawiającą  patronów KSM DT – św. Stanisława Kostkę oraz bł. Karolinę Kózkównę, która składała się ze zdjęć członków stowarzyszenia, znalazły się tam również nasze fotografie.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak wielkiego i pięknego dzieła oraz z faktu, że na naszych oczach tworzy się wspaniała historia!

Parafialny konkurs palm.

Wielki Tydzień rozpoczęliśmy zajmując drugie miejsce w parafialnym konkursie palm. Sukces ten, był wynikiem pracy i zaangażowanie wszystkich członków naszej grupy od wielu tygodni, oraz niezawodnej pomocy księdza Artura.

Gołkowice Dolne niedziela palmowa 2019
Niedziela palmowa Gołkowice KSM