Parafia Gołkowice11 luty 2024 r.

1. Przeżywamy 6 Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00; 10:30 i 12:00 ; o 14:45 /wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
2. Serdecznie witamy Ojca Władysława Bodziony – redemptorystę.
3. Przeżywamy rekolekcje Święte >>Program Rekolekcji<<  zapraszamy do gorliwego uczestnictwa w rekolekcjach świętych.
4. Dzisiaj Nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszach Św lub po południu zapraszam na adoracje.
5. Dzisiaj o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski z nauka rekolekcyjną dla wszystkich.
6. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i utrzymanie Parafii.
7. W poniedziałek modlitwy do Świętego Charbela, z racji rekolekcji świętych nie będzie adoracji.
8. We wtorek dzień Spowiedzi Świętej.
9. W tym tygodniu przeżywamy Środę Popielcową – rozpoczęcie Wielkiego Postu, zachęcamy do czynów pokutnych. Rozpoczyna się okres wielkanocny. W środę zakończenie rekolekcji świętych. Msze Św.: o godz. 6.30; 8.00; 9.00; 10.30 i po południu o 14.00 – Msza Św. dla chorych, cierpiących Seniorów / przeniesiony Światowy Dzień Chorego/.; 16.00 w kaplicy w Skrudzinie i o 18.00; Na wszystkich Mszach Św. posypanie głów popiołem. W środę popielcowa obowiązuje post ścisły i abstynencja.
10. W środę popielcową będą zbierane ofiary na podziękowaniu Ojcu Władysławowi za dar rekolekcji świętych. Bóg zapłać za każda ofiarę.
11. Od przyszłego tygodnia w sklepach będą wystawione kosze Caritas i zbierana żywność, składajmy różne dary dla potrzebujących.
12. Rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu.
13. Zapraszam wszystkich na:
– Droga Krzyżowa:
Kaplica w Skrudzinie: w piątek o godz.: 17.00 w niedziele
a. Kalwaryjska Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz.8.00 i w
b. Gołkowicach w piątek o godz. 18.00 i w niedzielę Kalwaryjska
c. Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 7.00. 15.
– Gorzkie Żale:
w Gołkowicach w niedziele: o godz. 12.00 i 16.00 i potem Msza Św.
w kaplicy: 14.00 i po Gorzkich Żalach w Wielkim Poście Msza Św.
14. W przyszłą sobotę i niedzielę wizytacja naszej parafii przez Księdza Biskupa Stanisława. >>Program wizyty<<
17. W sobotę o godzinie 15.00 w kaplicy w Skrudzinie Msza Święta z Księdzem Biskupem. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Skrudziny i Gabonia Praczki na tę Msze Św. / by pokazać Ks. Biskupowi, ze kaplica jest bardzo potrzebna/.
18. W sobotę o godzinie 17.00 na plebani spotkanie Rady Parafialnej z Księdzem Biskupem. Proszę by wszyscy byli obecni.
19. W imieniu całej Parafii dziękujemy za ofiary na kościół:
• Pewna rodzina z Naszacowic
• Elżbieta Nicpońska z mężem ze Skrudziny
• Osobom i rodzinom anonimowym i tym którzy wpłacili ofiary na konto.
20. Wychodząc z kościoła zabierzmy gazety, różne wydawnictwa oraz zioła dla naszego zdrowia.
21. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia uczynków miłosierdzia modlitwa, post, jałmużna. Ks. proboszcz