Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 25 kwiecień 2021

Parafia Gołkowice – 25 kwietnia 2021 roku .

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną. Niedzielę Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj jest Niedziela synodalna. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10:30; o 12.00: po południu o godz. 15.00 Nieszpory i Msza Święta.
2. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.
3. Przepraszam za utrudnienia w modlitwie i uczestnictwie w Mszach Świętych.
4. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
5. W środę godzinki i nowenna do MBNP o godz. 17.30
6. W czwartek modlitwy do Świętej Rity. Wspomnienie Św. Katarzyny ze Sieny.
7. W czwartek zapraszamy na spotkanie o godz. 17.00 młodzież, która w tym roku przystępuje do sakramentu Bierzmowania.
8. W sobotę przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.00 adoracja. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W sobotę nabożeństwo majowe będzie przed Msza Św. o 17.45.
9. W sobotę 1 maja wspomnienie, Święto Józefa robotnika. Święto pracy.
10. Z okazji najbliższych świąt udekorujemy nasze domu, mieszkania flagami narodowymi.
11. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
12. W kościele nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o 18.00, w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 15.00. W kaplicy przez cały maj Msze Św. o godz.17.00 po Mszy Św. nabożeństwa majowe. W niedziele w kaplicy po Mszy Św. o godz. 8.00. Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych.
13. W sobotę jest pierwsza Spowiedź Św. dzieci klas III. o godzinie 9.00 – klasa III A o godz. 9.30 – klasa III B i o godz. 10.00 – w kaplicy klasa III ze Skrudziny.
14. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 9.30 w kaplicy w Skrudzinie; 11.00; 12.30 i. Z tego powodu zostały zmienione godziny Mszy Świętych. Msze Św. będą o godzinach: 7.00; 8.00 w kaplicy; 9.00; 9.30 – w kaplicy; 10.00; 11.00: uroczystość I Komunii, 12.30 uroczystość I Komunii i o 15.00 nabożeństwo majowe i Msza Św.
15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Różach.
16. Informujemy, że w Mszach Świętych pierwszo-komunijnych w kościele będą tylko dzieci i rodzice, wszystkie inne osoby prosimy uprzejmie, aby uczestniczyły na zewnątrz.
17. W przyszły poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedziele. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Odpust w Olszance
18. Od przyszłego poniedziałku dzieci rozpoczynają Biały Tydzień.
19. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
20. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:

• Pewna rodzina i pewna osoba z Gołkowic Dolnych
  • Pewnej osobie z Gołkowic Górnych
  • Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne.
    21. Zapowiedzi przedmałżeńskie………….…..kartka
    22. Bóg odwołał do wieczności + Śp. Janinę Klimczak z Gołkowic Dolnych. W Jej intencji zostanie odprawionych 10 Mszy Św. od uczestników pogrzebu .
    23. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny , Niedziela, Mały Gość Niedzielny, różne wydawnictwa oraz zioła. W zakrystii można nabyć obrazy, można je zamówić.
    24. W nowym kościele są montowane drzwi wewnętrzne, wahadłowe do kościoła i kaplicy. Prosimy o pomoc i składanie ofiar, by kontynuować dalsze prace i na utrzymanie parafii. Bóg zapłać za zrozumienie.
    25. Uprzejmie proszę o składanie różnych rzeczy na loterie i cegiełki Świętego Antoniego. Loterię w najbliższym czasie będą uruchomione.

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk