Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 02 maja 2021

Parafia Gołkowice –02 maja 2021 roku .

1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość I Komunii Św. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 9.30 w kaplicy /I Komunia Św./ o godz. 10:00; o 11.00/ I Komunia Św. / i o 12.30 /Komunia Św./ : po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza Św.
2. Dzieci klasy III będą przeżywać Biały Tydzień.
3. Przepraszam za utrudnienia w modlitwach i udziale w Mszach Św.. Wiemy z jakiego powodu.
4. Dziękuję za ofiary składane na budowę kościoła i utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.
6. W poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedziele. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.
7. We wtorek Święto Św. Floriana męczennika patrona strażaków. Módlmy się za wszystkich strażaków i ich Rodziny.
8. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego.
9. W środę nowenna do MBNP . / nie będzie godzinek –biały tydzień/.
10. W tym tygodniu przeżywamy:

• I czwartek miesiąca. Święto Św. Flipa i Jakuba Apostołów. Modlitwy do Świętej Rity.
• W czwartek nie będzie Godziny Świętej, trawa biały tydzień.
• W czwartek Spowiedź Święta przed I Piątkiem /krótsza/ ze w względu na biały tydzień, od godz. 15.00 do 15.45. Korzystajmy ze Spowiedzi Św. codziennie przed Mszami Świętymi.
• I Piątek miesiąca. Kapłani do chorych pojada od 8.00. W piątek modlimy się i wspieramy materialnie misje święte.
• W sobotę uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.

11. W przyszłą niedzielę spotkanie Pań, które noszą feretrony w strojach ludowych, o godzinie 16.00 w kościele.
12. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
13. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
o Dar ołtarza klasa III a
o Dar ołtarza klasa III b
o Stanisława Bawełkiewicz z Gołkowic Dolnych.
o Pewnej osobie i pewnej rodzinie z Gołkowic Dolnych i Nowego Sącza.
o Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na budowę kościoła i utrzymanie parafii, na konto parafialne. Bóg zapłać
14. W nowym kościele są montowane drzwi wewnętrzne . Uprzejmie prosimy o pomoc, o ofiary by dalej kontynuować te i inne prace. W najbliższych dniach będzie wykonywane kablowanie linii wysokiego napięcie przebiegającej przez plac przy nowym kościele.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny , Niedziela i inne. Można nabywać różne zioła.
16. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych .

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk