Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 09 maja 2021

Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 9 maja 2021 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Msze Św. o godzinie: 7.00; 8.00 – w kaplicy i nabożeństwo majowe; 9.00; 10.30; 12.00. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza Święta.
2. Dziękujemy za ofiary składane na budowę nowego kościoła i utrzymanie parafii.
3. Dzisiaj o godz. 16.00 na plebani spotkanie pań, które noszą feretrony w Strojcach ludowych.
4. W tym tygodniu przeżywamy Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje przed Wniebowstąpieniem: Ze względu na obecną sytuację nie będzie w tym roku procesji. Modlitwy będą się odbywać po Mszach Świętych wieczornych w kościele: serdecznie zapraszamy na wspólna modlitwę mieszkańców:
a) w poniedziałek Gołkowice Górne
b) we wtorek Gołkowice Dolne
c) w środę Skrudzina i Gaboń – Praczka
5. We wtorek o godz. 7.40 w kaplicy spotkanie kandydatów na aspirantów i aspirantów….
6. We wtorek od godz. 17.00 Spowiedź Święta dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, rodziców i świadków.
7. We wtorek po Mszy Św. o godzinie 18.30 zebranie aspirantów i kandydatów na ministrantów…
8. W środę Bierzmowanie o godzinie 15.30 w Gaboniu. Sakramentu Bierzmowania będzie udzielał Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.
9. W czwartek 13 maja rozpoczyna się ogólnopolska nowenna pompejańska w intencji kapłanów, biskupów i naszej Ojczyzny. Szczegóły nam plakatach.
10. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
11. W czwartek Nabożeństwo Fatimskie z procesją z lampionami wokół kościoła o godz. 18.00.
12. W czwartek godzinę, o 17.00, przed nabożeństwem fatimskim różaniec na rozpoczęcie nowenny pompejańskiej w intencji kapłanów i biskupów, ojczyzny….
13. W piątek rozpoczyna się nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z Góry Gargano / zapoznajmy się z programem/. O 17.30 gromadzimy się przy starym kościele, aby powitać figurę. …………..
14. Podczas Mszy Św. w piątek i sobotę, a w niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na rozwój kultu Michała Archanioła ,oraz dzieła apostolskie Księzy Michalitów.
15. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
16. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia
17. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
18. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
o Rodzice i dzieci klasy trzeciej ze Skrudziny = 800 zł
o Narzeczeni: Justyna Szczygieł i Stanisław Czerpak
o Pewne rodziny: z Naszacowic, Skrudziny, Gołkowic Dolnych i Górnych.
o Janina, Franciszek Szyszka i Kazimiera Gorczowska z Gabonia Praczki.
o Michał Jodłowski / po I Komunii Św. / z rodzicami
o Pewna osoba z Gabonia Praczki
o Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne. Bóg zapłać.
19. Zapowiedzi przedmałżeńskie…………./2x/
20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny , Niedziela.
21. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece egzorcyzmowane, które będziemy palić podczas procesji powitalnej oraz na nabożeństwach o 21.00.
22. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych .
23. OSP w Gołkowicach w przyszłym roku będzie przeżywać 100 – lecie istnienia. Uprzejmie i gorąco prosimy, aby przekazać, jeżeli mamy materiały, zdjęcia, pamiątki związane ze strażą: do zakrystii, Pani Anicie Niemiec, strażakom.

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk

NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Z CUDOWNEJ GROTY OBJAWIEŃ

NA GÓRZE GARGANO

Parafia św. Antoniego Padewskiego

PIĄTEK 14 maja 2021

17.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

18.00 – Powitanie (dzieci, dorośli, proboszcz) i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Nabożeństwo Majowe z modlitwą i rozważaniem na zakończenie dnia.

SOBOTA 15 maja 2021

7.00 – Modlitwy do Świętego Michała Archanioła

8.00 – Możliwość osobistej modlitwy.

8.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

9.00 – Msza św. z homilią o Aniołach.

13.00 – Modlitwy do Świętego Michała Archanioła

14.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia   przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Nabożeństwo Majowe z modlitwą i rozważaniem na zakończenie dnia.

NIEDZIELA 16 maja 2021

7.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

8.00 – Msza św. w kaplicy  w Skrudzinie  z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi  Archaniołowi.

9.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

10.30 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

15.00 – Msza św. Pożegnania z Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza
św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek

Ofiary składane na w piątek i sobotę w czasie Mszy św. i w niedziele do puszek, są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, oratoria, praca misyjna, budowa sanktuarium św. Michała Archanioła na Białorusi w Mińsku i domu rekolekcyjnego w Miejscu Piastowym).