Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 6 czerwiec 2021r.

Parafia Gołkowice – 6 czerwiec 2021 r.

1. Przeżywamy X Niedziele Zwykła. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 ; 9:00; 10:30 – po Mszy Świętej procesja i 12:00 oraz o 15:00 Procesja i Msza Św.
2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni. Jest wykonywanych wiele prac wspierajmy to wielkie i piękne dzieło.
3. Trawmy w Oktawie Bożego Ciała.
4. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego. Świętej Jadwigi Królowej.
5. W środę Godzinki i nowenna do MBNP.
6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza Święta po południu /wcześniej/ o godzinie 17.00. Błogosławieństwo dzieci. Poświecenie wianków. Wykonajmy piękne wianki z kwiatów, owoców i ziół.
7. W czwartek oddajemy cześć Świętej Ricie.
8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma postu.
9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
10. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Antoniego. Święto w naszej Parafii. Msze Św. o 7:00, 9.00; 11:00 – uroczysta Msza Św. z procesją pod przewodnictwem Ks. Tomasza Janik – Dyrektora Domu Św. Józefa w Tarnowie. O godzinie 11.00 w czasie uroczystej sumy będziemy przezywać jubileusz 40 – lecia kapłaństwa naszego rodaka Księdza prałata, proboszcza Św. Floriana w Krakowie, Ks. Grzegorza Szewczyka. Uprzejmie proszę, aby delegacje dzieci, młodzieży, stowarzyszeń, szkół, rad, władzy złożyły jubilatowi życzenia.
11. Zapraszam wszystkim do udziału w odpuście, szczególnie w sumie o 11.00.
12. Zapraszam OSP; wszystkie sztandary, feretrony; chłopców do dzwonienia, dziewczynki do sypania kwiatów, grupy, stowarzyszenia; dzieci klas III w strojach komunijnych; również szkoły. Starajmy się uczestniczyć w uroczystościach w strojach regionalnych.
13. Informacje porządkowe związane z odpustem. O godz. 11.00 Samochody parkujemy za starym kościołem, i przy nowym kościele. Parking przy plebani przeznaczony jest dla księży. W czasie odpustu będzie można nabyć lilie Św. Antoniego, będą się znajdować na ołtarzu Matki Bożej. Ofiary będą przeznaczone na budowę kościoła.
14. W przyszła niedzielę 13 czerwca będziemy również przeżywać Nabożeństwo Fatimski o godz. 15.00 Msza Św. o 14.30 Różaniec – prosimy, aby różaniec prowadziło Koło Radia Maryja, Po Mszy Św. procesja lampionami. Zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Fatimskiej.
15. Msze Święte w kaplicy w środę i piątek o godz. 7.15.
15. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
– nowożeńcom oraz narzeczonym
– Dudczak Maria z Naszacowic
– Pewne osoby z Gabonia Praczki i Gołkowic Dolnych
– osobom i rodzinom, które wpłaciły ofiary na konto i anonimowym Bóg zapłać
16. Informacja na temat festynu festyn w najbliższym czasie. Prosimy o pomocw zorganizowaniu loterii. Rzeczy na cegiełki i loterię możemy składać na plebani .
17. Dzisiaj, w odpust i następne niedziele można nabywać cegiełki, losy ………. można wygrać samochód i wiele innych rzeczy.
18. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia, szczególnie Antonim składamy najlepsze życzenia.
19.Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela;Przewodnik Katolicki. Można nabywać zioła.
20. Informacja o pielgrzymce……………. Patrz kartka
21. Informacja o pielgrzymce Margaretek od Kalwarii Zebrzydowskiej………kartka…

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk