Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 4 luty 2024 r.

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00; 10:30 i 12:00 ; Po południu /wcześniej/ o 14.45 Nieszpory i Msza Święta. Zmiana tajemnic w Różach. Niedziela adoracyjna.
2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i utrzymanie istnienie parafii.
3. Zapraszamy na „Jerycho Różańcowe „ – modlitwy za Polskę >>Zobacz szczegóły<<
4. W poniedziałek modlitwy do Świętego Charbela. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.
5. W poniedziałek wspomnienie Św. Agaty , błogosławieństwo: chleba, wody i soli.
6. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
7. W środę o godz. 17.30 Godzinki i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. W środę po Mszy Świętej wieczornej, na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.
9. W Czwartek modlitwy do Św. Rity
10. Czwartek po Mszy Św. na plebani spotkanie Caritas Parafialnego.
11. Dzień chorych – Światowy Dzień Chorego – NMP z Lourdes, będziemy przeżywać w czasie rekolekcji w Środę Popielcową. Zapraszamy na specjalną Msze Św. o godz.14.00; połączoną z udzieleniem Sakramentu Chorych i błogosławieństwem lurdzkim. Zapraszamy Seniorów, osoby starsze, chore, powyżej 60 – go roku życia. Prosimy, aby pomóc tym osobom przybyć do kościoła.
12. Msze Święte w kaplicy: w środę i piątek o godz.17.00.
13. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na budowę kościoła. Wspierajmy to wielkie i piękne dzieło. Są wykonywane różne prace.
14. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje Święte: >>Zobacz program<<
15. Dzisiaj zapraszam do pozostanie na adoracje po Mszach Świętych i po południu.
16. W przyszłą niedzielę zapraszam na Nabożeństwo Czterdziesto- godzinne:
– od godz.13.00 do 14.00 – mieszkańców Gołkowic Górnych oraz mieszkańców
Gabonia – Praczki i Skrudziny o prowadzenie adoracji prosimy: Panie: Zofia
Gołdyn, Jadwiga Faron, Zofia Szewczyk, Maria Przychocka, Aniela Król i
Pani Lidia Szewczyk
– od 14.00 do 14.15 – adoracja indywidualna, prywatna
– od 14.15 do 15.00: zapraszamy na adorację Akcję Katolicka.
17. Z całego serca dziękujemy w imieniu całej parafii Państwu Angelice i Grzegorzowi
Klag, Dom Weselny „ZACISZE”, Mamie Marii Klag, ich Rodzinie – pracownikom za bezinteresowne przygotowanie balu . Za sponsorowanie uroczystości, walczyka czekoladowego. Dziękuję za wszelką pomoc i wszelkie dobro.
18. Z całego serca dziękujemy w imieniu całej parafii Państwu: Ewie i Pawłowi Pawlik ich firmie, Renacie i Andrzejowi Zych i ich firmie, za wszelką pomoc o dobro.
19. Dziękujemy Zespołowi „ Jurki” za bezinteresowna oprawę muzyczną. Wszyscy uczestniczy są zachwyceni grą, muzyką, Zespołem Jurki. Bardzo dziękujemy za wszystko. Bóg zapłać.
20. Dziękuję Komitetowi Organizacyjnemu: Paniom: Małgorzacie Niemiec, Wandzie Ubik, sołtysom; – Panu Mieczysławowi Szewczyk, Janowi Szewczyk, Caritas Parafialnemu, wszystkim, którzy pomogli zorganizować te uroczystości, Wam wszystkim za piękny udział.
21. Cały dochód został przeznaczony na budowę kościoła. Bóg zapłać.
22. W imieniu parafii dziękuję wszystkim za ofiary na kościół:
• Ksiądz Andrzej Papież i Parafia Poręba Sypytkowska
• – Pewna Rodzina z Olszanki i Rodzina ze Skrudziny.
• Marta i Józef Czerpak – Skrudzina
• Małgorzata i Łukasz Hilgier z Łącka
• Małgorzata i Jan Tokarczyk
• Maria i Zbigniew Piękoś ze Skrudziny
• Zabłocka Bogusława i Adam ze Skrudziny
• Ksiądz – nasz rodak
• Rozalia Plata ze Skrudziny
• Osobom i rodzinom anonimowym i tym którzy wpłacili ofiary na konto.
23. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: i inne wydawnictwa.
24. Pan Sołtys Gołkowic Górnych – Pan Józef Kurowski po wszystkich Mszach Świętych w budynku gospodarczym – w sklepiku, wejście od ulicy będzie rozdawał podatki. Uprzejmie prosimy je odebrać.
25. W najbliższy wtorek, czwartek i piątek (tj. 6, 8, 9 lutego) zapraszamy wszystkich kandydatów z klas VIII na godz. 18.00 na Msze Święte, podczas których będziemy przeżywać Triduum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. W tych dniach w miarę możliwości prosimy rodziców o towarzyszenie młodzieży, w sposób szczególny prosimy rodziców o przybycie w piątek. Na piątek zapraszamy również świadków.
26. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w celu przygotowania asysty do bierzmowania odbędzie się 10 lutego (w sobotę): w Gołkowicach dla ministrantów o godz. 15.00, dla lektorów o godz. 16.00; W Skrudzinie dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 15.30.
27. W nowym kościele rozpoczęto wykonywać nowe ławki. Zwracam się z serdeczną prośbą, aby fundowanie tych ławek. Jedna ławka, dębowa, długość 3 metry. Koszt 5000 zł /pięć tysięcy złotych/. Ławki będą nam służyć przez całe życie, całe lata. Sponsorujmy ławki np. kilka rodzin, osób, osoby pojedyncze. Proszę o pomoc różne organizacje i firmy. Możemy wpłać na konto. Ofiary na parafię można odliczać od podatku. To dzięki Wam powstaje nowy kościół. Zmobilizujmy się i wykonajmy jeszcze kolejne zadanie. Pan Bóg, święty Antoni i Św. Św. Rita wszystko wynagrodzą.