Ogłoszenia parafialne – Parafia Gołkowice – 3 września 2023 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o 8:00 (w Skrudzinie); 9:00; 10.30  o 12:00, o 13.30 na Prehybie i po południu o godz.14.50./wcześniej/ Nieszpory i Msza Święta. Dzisiaj zmiana tajemnic  w Różach.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i utrzymanie naszej parafii.
  3. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. na rozpoczęcie dla szkoły podstawowej w Gołkowicach  o godzinie 8.00. Msza Św. dla szkoły podstawowej w Skrudzinie w kaplicy  o godzinie 9. 00.
  4. W poniedziałek adoracja rozpocznie się od godziny 9.00 do Mszy Św. wieczornej.
  5. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Świętego Antoniego.
  6. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek modlitwy do Św. Rity . Pierwszy czwartek miesiąca.
  8. W piątek przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Na Mszach Świętych poświęcenie ziarna siewnego. Modlitwy za rolników.
  9. W przyszłą niedzielę w kościele, kaplicy i na Prehybie ofiary będą zbierane na budowę nowego kościoła. Wspierajmy to piękne i wielkie dzieło.
  10. W przyszłą niedzielę uroczystości na Prehybie o godz. 14.00 Msza Św. po Mszy Św. FIRMA „RAJ” będzie rozdawać, częstować kołaczami wiejskimi.
  11. Prośba nadleśnictwa. Na Prehybę w przyszłą niedzielę można jechać samochodem od godziny 12.00 do 16.00 do góry. Dopiero po 16.00 będzie można zjeżdżać w dół. Po uroczystościach zapraszamy do schroniska.
  12. W przyszłą niedzielę nie będzie nieszporów i Mszy popołudniowej w kościele zapraszamy na Prehybę.
  13. Prosimy, aby dzieci w przyszłą niedzielę na godzinę 10.30 przyniosły plecaki przybory szkolne do poświęcenia.
  14. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół:
    • Dziękujemy Rodzinie zmarłej Józefy Korona z Golkowic Dolnych za przekazanie ofiar z Mszy Św. od uczestników pogrzebu, które wyniosły 1000 zł
    • Kasprzyk Stanisław z Gabonia Praczki
    • Pewne Rodziny i osoby z Gołkowic Górnych, Skrudziny i  z Gabonia Praczki.
    • Pewne osoby z Gołkowic Górnych i Skrudziny.
    • Osobom, rodzinom, firmom, które wpłacają ofiary na konto parafialne.   Dziękujemy ofiarodawcom anonimowym
  15. Prośba o wsparcie materialne budowy kościoła . Zbiórka ofiar będzie się odbywać w niedzielę 17 i 24 września.
  16. Prosimy, aby osoby, które będą zbierać ofiary zabrały listy, które znajdują się przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  17. W piątek na Mszy o godzinie 18.00 rozpoczęcie peregrynacji /nawiedzenie/ obrazu Świętego Antoniego. Nawiedzenie rozpocznie się od Rodziny /sąsiadów kościoła/ Karoliny i Jarosława Banach w kierunku Gabonia po obydwu stronach później Tłoki po obydwu stronach, Skrudzina, Gaboń Praczka…..  program nawiedzenia >>Zobacz program<<
  18. W piątek od godziny 23.00 do rana w naszym kościele modlitwa rozważanie „Godziny Meki Pańskiej” – zapraszamy .
  19. Dołączmy się do modlitwy za nasza Ojczyznę – prosimy dzieci, młodzież rodziny by codziennie odmawiać dziesiątek różańca za Ojczyznę – informacje na plakatach i stronie internetowej.
  20. Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na uroczystość, szczegóły na plakacie >>Plakat<<
  21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
  22. Wszystkim dzieciom, młodzieży rodzicom, nauczycielom, katechetom, dyrekcjom szkół życzymy Boże błogosławieństwa.