Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 28 październik 2023 r.

1. Przeżywamy XXX Niedziela – Uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Miejscowego. Msze Św. do południa jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 14.45/wcześniej/ Różaniec i Msza Święta.
2. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i utrzymanie parafii.
3. Dziękujemy za ofiary składane na organy w nowym koiciele, które wyniosły 5250 zł. Ofiary można dalej składać, osoby, które nie zdążyły złożyć, dziękuję za pomoc. Bóg zapłać .
4. Msze Święte w kaplicy, z racji Spowiedzi Św./ w Gaboniu i w Gołkowicach/ w poniedziałek i wtorek rano o godzinie 7.15, o godzinie 7.00 Różaniec .
5. W kaplicy Msze Święte: poniedziałek i wtorek o 7.15; w środę, czwartek i niedzielę o 8.00; piątek o 17.00 w sobotę o godz. 16.00/Koło „Darz Bór”.
6. W poniedziałek adoracja przez cały dzień. W poniedziałek Nabożeństwo Różańcowe przed Mszą Świętą, o godzinie 17.45.
7. We wtorek Spowiedź Święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych i dniem zadusznym, oktawą modlitwy za zmarłych i I piątkiem miesiąca. Spowiedź od godziny 13.30 do 17.30 z przerwą o godzinie 15.30. Zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Świętej.
8. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych
9. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Św. o: 7.00; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i o 13:00: Msza Św. i procesja na cmentarz.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tych uroczystościach o godz.13.00. Na cmentarzu zechciejmy czynnie uczestniczyć w modlitwach, pozostańmy do końca procesji. W czasie procesji na cmentarz będzie poświęcenie zniczy i kwiatów na grobach naszych bliskich.
10. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych ( Dzień Zaduszny) Msze Św. o godz. 7.00; 8.00 – w Skrudzinie; 9.00; 10.30 i po południu o godz. 18.00. O 17.30 koronka zamarłych, wypominki Msza Św.
11. Bóg zapłać za ofiary składane w uroczystość Wszystkich Świętych do puszek przy bramach cmentarza na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
12. W Dzień Zaduszny podczas Mszy Św. również będą zbierane ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
13. Od 1 listopada można i trzeba zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych.
14. Od 3 listopada koronka do za zmarłych połączona z wypominkami pół godziny przed Mszą Św. w kościele i kaplicy. W niedziele o godz. 14.45.
15. W tym tygodniu przeżywamy:
– Pierwszy czwartek miesiąca i modlitwy do Św. Rity. Godzina Święta od 17.00.
– Pierwszy Piątek miesiąca: wspierajmy misje święte. Kapłani do chorych pojadą o godz.8.00.
– Pierwsza Sobota o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
– W sobotę o godzinie 16.00 w kaplicy w Skrudzinie Msza Św. za Koło Łowieckie „Darz Bór”.
16. Ksiądz Katecheta Sławomir Korus przeżywa imieniny. Składamy najlepsze życzenia. Zdrowia Bożego błogosławieństwa, opieki MB i świętych. Zapraszam serdecznie delegacje, przedstawicieli grup, stowarzyszeń, szkół, władz w sobotę na godzinę 18.00 by modlić się za Księdza Sławomira i złożyć życzenia.
17. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
• Antoni i Bożena Majerski; Marta i Krzysztof Cebula z Gołkowic Górnych
• Rodzina Zabłockich ze Skrudziny na organy
• Pewna Rodzina i osoba z Podegrodzia; pewna Rodzina z Gołkowic Dolnych.
• Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.
18. Dziękujemy za wykonane różańce na konkurs. Dzisiaj są rozdawane nagrody za różańce. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. Listy znajdują się na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej. Prosimy, aby zabrać nagrody i różańce.
19. Dziękujemy jurorom za pracę/ Ks. Sławomir i Siostra Gemma/ oraz Państwu Małgorzacie i Marianowi Niemiec ich sklepowi za przygotowanie nagród i wszelka pomoc. Bóg zapłać.
20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela. Wkłady do zniczy i inne wydawnictwa. Zabierzmy egzorcyzmowaną sól, wodę i olej.
21. Prośba odnośnie parkowania: bardzo prosimy, by samochody parkować na parkingach.
22. Zabierzmy kartki na wypominki.