Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 27 listopada 2022 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Msze Św o 6.30; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30;
12:00. Po południu o godz.14.50(wcześniej) Nieszpory i Msza Św.
2. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła i utrzymanie parafii.
3. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na Caritas parafialny.
4. W poniedziałek adoracja przez cały dzień do godziny 17.30.
5. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego.
6. W środę godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. Święto Świętego Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom, księdzu Andrzejowi składamy najserdeczniejsze życzenia .
7. W sobotę 3 grudnia na godzinę 18.00 zapraszamy delegacje, przedstawicieli organizacji, szkół, władzy, aby składać księdzu Andrzejowi życzenia i modlić się w Jego intencji.
8. Od środy w naszej Parafii będziemy przeżywać nawiedzenie cudownego obrazu MB Łaskawej patronki Warszawy, Strażniczki Polski , program dostępny na stronie www
9. Msze Święte w czasie nawiedzenia obrazu/ dodatkowe/: środa o godzinie 18.00 powitanie, w czwartek 1 grudnia o godzinie 9.00, piątek 2 grudnia o godzinie 10.00 Msza Święta połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, w sobotę o godzinie 9.00 Msza Św. i pożegnanie obrazu. Inne Msze Święte bez zmian. Zapraszam wszystkich do udziału w Mszach Świętych i adoracjach w dzień i przez noce. Zapoznajmy się z programem.
10. W czwartek Spowiedź Święta przed pierwszym Piątkiem od godz. 15.15 z pół godzinna przerwą o 16.00. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, aby owocnie przeżyć Adwent.
11. Przeżywamy Pierwszy czwartek miesiąca.
12. W czwartek Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem Ojca Pacyfika.
O godzinie 17.30 Różaniec – Koła Radia Maryja i Msza Święta. Będą zbierane ofiary na klasztor Ojca Pacyfika.
13. W tym tygodniu przeżywamy I Piątek miesiąca. Kapłani do chorych pojadą od 8.00. W Piątek duchowo i materialnie wspieramy misje święte.
14. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca, od godziny 17.00 adoracja.
15. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziny i starszych do udziału w Roratach.
16. W sklepach są wystawione kosze Caritas oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, Szkoły Podstawowej w Biedronkach w Starym Sączu: w Mostkach i przy rondzie JPII, będzie zabierać żywność, różne produkty. Składajmy różne rzeczy na pomoc dla rodzin i osób potrzebujących — jest to dobry uczynek adwentowy.
17. Informacja Panów organistów: ……….Stanisław Adamczyk i Paweł Kozieński. … kartki …
18. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
a. Parafia Gaboń
b. Ksiądz Paweł Krzak, nasz rodak, który pracuje w Parafii Dobra z wypominek.
c. Janina Korona z Gołkowic Dolnych
d. Pewna Rodzina ze Skrudziny
e. Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto – Bóg zapłać.
19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety i świece na stół wigilijny, zioła inne wydawnictwa.
20. Kiermasz Świąteczny: będzie organizowany kiermasz świąteczny. Uprzejmie i gorąco proszę pomoc o wykonie różnych rzeczy świątecznych na kiermasz. Szczegóły w najbliższym czasie. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na nowy kościół.
21. Prosimy o uporządkowanie cmentarza grobów naszych bliskich, chryzantemy, jeżeli nie zabieramy do domu, połóżmy obok kontenera, nie wkładajmy do kontenera. Wywóz śmierci jest bardzo kosztowny.