Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 20 listopada 2022 r.

1. Przeżywamy XXXIV Niedzielę – Niedziela Chrystusa Króla. Msze Św. o 7.00; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i  o 12:00. Po południu o godz. 14.50 modlitwy za zmarłych i Msza Św. Patronalne święto: AK, LSO, KSM.
  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę kościoła i utrzymanie Parafii.
  3. Dzisiaj o 10.30 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
  4. Przez cały tydzień modlitwy i  wypominki  o godz. 17.30. ( z wyjątkiem środy)
  5. W poniedziałek przez cały dzień adoracja do godziny 17.30.
  6. Msze Św. w kaplicy w środę i piątek o 7.15. Przed Mszą Św. modlitwy za zmarłych.
  7. We wtorek wspomnienie Św. Cecylii Patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Składamy życzenia organistom, chórowi, scholom. Dziękując im za piękne śpiewy  prośmy Św. Cecylię o pomoc i opiekę. Po Mszy Świętej spotkanie Chóru w „ZACISZU”.
  8. We wtorek na godzinie 18.00 zapraszamy całą nowo wybraną Radę Parafialna, Msza Święta, spotkanie w kościele i później dalsze spotkanie w „ ZACISZU”.
  9. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego.
  10. W środę spotkanie dzieci klas trzecich, przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej wraz z jednym z rodziców, o godzinie 16.45 . /spotkanie będzie trwało 45 minut/.
  11. W środę o godz. 17:30 godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  12. W czwartek modlitwy do
  13. W sobotę próba scholii o godzinie 10.00 na wikarówce.
  14. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty będą w kościele codziennie o 6.30 w kaplicy w Skrudzinie o 7.00; pół godziny wcześniej Godzinki o NMP.  W niedziele w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy o 8.00, wcześniej godzinki. W przyszłą niedziele Msza Św. rano o godz.6.30.
  15. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, całe rodziny do udziału w Roratach. Przygotujmy lampiony; będzie losowane Dzieciątko Jezus; prosimy o wykonywanie ozdób na choinkę ( będą nagrody) ozdoby wykonujemy przez cały tydzień również na  niedziele; będziemy uczestniczyć w programie z Małego Gościa Niedzielnego: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”
  16. W najbliższą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Caritas naszej Parafii. Wspierajmy działalność Caritas i ludzi potrzebujących. W Adwencie trzeba wykonać wiele dobrych  uczynków.
  17. W sklepach będą  wystawione kosze Caritas, również w późniejszym czasie w Biedronkach.
  18. Panowie  Organiści  od poniedziałku 28 listopada pójdą z opłatkami. Pan Stanisław Adamczyk – Gołkowice Dolne; Pan Paweł Kozieński – Gołkowice Górne . Pan Leszek Stawiarski – Skrudzina i Gaboń Praczka.  Za opłatki nie płacimy, tylko przy tej okazji składamy ofiarę za całoroczną pracę w kaplicy i parafii. Organiści starają  się grać jak najlepiej, przyjmijmy ich  z  życzliwością.
  19. W imieniu całej Parafii z całego serca dziękuję osobom, rodzinom, którzy ufundowali cześć kinkietów do nowego kościoła. Uprzejmie i gorąco proszę o pomoc i o dalsze fundowanie tych kinkietów.
  20. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
    • Rodzina z Gołkowic Górnych – Osoby, które prosiły o anonimowość
    • Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto, Bóg zapłać.
    • Z pogrzebu + Heleny Szewczyk – Msze Św. od uczestników pogrzebu 1150 zł 10 euro.
  21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela . Lampiony na adwent. Różnego rodzaju obrazy. Egzorcyzmowana wodę, sól i specjalny olej. Zioła dla naszego zdrowia.
  22. Spotkania;

–  W czwartek lektorzy o 16.30

– Bierzmowani w czwartek o 17.30

– W  piątek o 19..00 KSM

1. W tym tygodniu w piątek o 16.30 spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus na wikarówce, a o 17.30 nabożeństwo Drogi Betlejemskiej.

– W sobotę o godz. 11.00 na wikarówce spotkanie DSMu.

– W sobotę 26 listopada w Barcicach u Sióstr Karmelitanek kolejne spotkanie dla młodzieży w

godzinach od 14.oo do 18.00. Zgłoszenia u s. Izajaszy.

W przyszłym tygodniu swoje imieniny będzie przeżywał Ksiądz Andrzej. Zapraszamy delegacje, przedstawicieli grup, stowarzyszeń, szkół na Mszę Świętą w sobotę 3 grudnia na godzinie 18.00, by złożyć Księdzu Andrzejowi życzenia i modlić się w Jego intencji. / w środę będzie powitanie obrazu MB Łaskawej/