Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 16 maja 2021

Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 16 maja 2021 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00; 10:30 i 12:00. Po południu o 15.00 Nabożeństwo majowe i Msza Św. Pożegnanie figury Michała Archanioła. Dzisiaj  Św. Andrzeja Boboli. Imieniny Biskupa Ordynariusza.
  2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy Figurę Michała Archanioła z Garagano . Po każdej Mszy Św. akt zawierzenia parafii Św. Michałowi Archaniołowi. O godzinie 15.00, po Mszy Świętej pożegnanie figury.
  3. Z całego serca dziękujemy Księdzu Sylwestrowi za głoszone słowo Boże, modlitwy, prowadzenie nabożeństw i wszelkie dobro. Dziękujemy również Panu Grzegorzowi za wszelkie dobro.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na dzieła, które prowadzą księża Michalici oraz

Jako wdzięczność za nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła.

1. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci na nabożeństwa majowe.
  2. Codziennie rano przed Mszą Św. odprawiana jest nowenna pompejańska, zapraszamy.
  3. Msze Św. w kaplicy w Skrudzinie: prze cały tydzień o godzinie 7.15.
  4. We wtorek i o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego. Wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego.
  5. W środę o godz. 17:30 Godzinki i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek modlitwy do Św. Rity.
  1. W sobotę kleryk Paweł Krzak przyjmuje święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w Łukowicy. Paweł ,rozpoczął rekolekcje przed diakonatem, wspierajmy Go modlitwą.
  2. W sobotę wspomnienie Świętej Rity. Poświęcenie róż.
  3. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego . Udekorujmy domy, posesje i obejścia zielonymi gałązkami.
  4. W przyszły poniedziałek tj. 24.05.2021 r. drugi Dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła. Msze Św.: 7.00; 8.00 ( kaplica); 9.00; ,10.30; 12.00 i o 18.00 Msza Św. i nabożeństwo majowe.
  5. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:

–  Rodzicom i młodzieży, która przyjęła bierzmowanie, dar ołtarza = 1000 zł

– osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela; Przewodnik Katolicki.
  2. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.
  3. Uprzejmie prosimy o składanie rzeczy na loterię fantową i na cegiełki.
  4. Informujemy, że na prośbę ludu Bożego w przyszłym roku pierwsza Komunia Święta będzie w druga niedzielę maja.
  5. Zbiórka aspirantów czyli kandydatów na ministrantów
  • w środę na godz. 16.00 w kaplicy w Skrudzinie
  • w czwartek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.30 w Gołkowicach
  • młodzież z KSM w piątek po Mszy Św. wieczornej.
  1. W miarę czasu i możliwości pozostańmy na prywatna modlitwę do Archanioła Michała.

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk