Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 23 maja 2021

Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 23 maja 2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze Św. do południa jak w każdą niedzielę. Po południu o godzinie 15.00 Nabożeństwo majowe i Msza Święta.
  2. Jutro w poniedziałek przeżywamy drugi Dzień Zielonych świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00; 10:30; 12.00 i  o 18.00 Msza Święta z nabożeństwem majowym.
  3. Wczoraj Paweł Krzak przyjął świecenia diakonatu. Składamy Mu gratulacje. Dziękuję za głoszone Słowo Boże. Otoczmy kleryków naszej parafii modlitwą.
  4. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła i utrzymanie parafii.
  5. Zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci na nabożeństwa majowe.
  6. Msze Święte i nabożeństwo majowe w kaplicy w Skrudzinie codziennie o godzinie 7.15.
  7. We wtorek i o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
  8. W środę o godz. 17:30 Godzinki i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  9. W czwartek święto Jezusa Najwyższego i wiecznego kapłana. Modlitwy do Świętej Rity.
  10. W sobotę o godz. 6.30, w naszym kościele, Ksiądz Józef Ogorzały, proboszcz z Łyskorni będzie przezywał 25 kapłaństwa.
  11. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej .
  12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Informacje na temat Bożego Ciała będą podane w przyszłą niedzielę.
  13. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół.

–  Narzeczeni i nowożeńcy.

– Nadia Syjud z Gołkowic Dolnych, która przyjęła I  Komunię Świętą wraz z rodzicami

– pewnej osobie z Gołkowic Górnych i ze Skrudziny

– pewnej rodzinie z Gołkowic Górnych

– osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto.

1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć losy z loterii fantowej po 7 zł – każdy los wygrywa oraz cegiełki po 20 zł. Do wygrania wiele nagród.
  2. Dziękujemy za przekazanie różnych rzeczy na loterię fantową i cegiełki. Prosimy, by dalej składać rzeczy i pomóc zorganizować loterię i cegiełki.
  3. Spotkania:
  • Spotkanie aspirantów w kaplicy o godz. 16.00
  • W czwartek po Mszy Św. w kościele spotkanie aspirantów
  • W piątek po Mszy Świętej KSM.
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
  2. Ksiądz Biskup i Kuria Diecezjalna w Tarnowie podjęli decyzję, żeby sprzedać grunt za wikarówką w stronę Dunajca. Są grunty około 20 arów i około 50 arów. Kuria Diecezjalna wyznaczyła dolną granicę cen. Kto jest zainteresowany niech skontaktuję się z księdzem proboszczem i poda swoja propozycję ceny. Trzeba zdobyć fundusze na dalsze prace przy kościele.
  3. Uprzejmie i gorąco prosimy o składanie ofiar na miarę swoich możliwości, by kontynuować prace przy nowym kościele.
  4. Uprzejmie prosimy o składanie ofiar grupowym, wpłacanie na konto parafialne. Państwa sołtysów gorąco prosimy o pomoc w organizowanie tych, zbiórek. W niektórych rejonach parafii w ogóle nie są zbierane ofiary. Dziękuje grupowym za trud i poświęcenie.
  5. Prosimy o pomoc i wsparcie by dokończyć budowę nowego kościoła. Jak wszyscy obserwujemy materiały budowlane i wszelkie usługi drożeją. Dziękuję za zrozumienie i wszelką pomoc.
  1. Prosimy, aby nie stawiać samochodów i naczep na placu przy nowym kościele, cały plac będzie rozkopany i będzie kablowanie linii wysokiego napięcia.