Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 13 sierpnia 2023 r.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o 8:00 (w Skrudzinie); 9:00 10.30 i o 12:00. Na Prehybie o godz. 13.30. Po południu Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 14.30 Różaniec – prosimy by Różaniec prowadziło Koło Radia Maryja i Msza Święta i procesja z lampionami.
2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na budowę kościoła i utrzymanie Parafii
3. Witamy w naszej parafii i naszych rodzinach wszystkich, którzy przybyli na czas odpoczynku i wakacji.
4. W poniedziałek adoracja przez cały dzień. Wspomnienie Świętego Maksymiliana Kolbego.
5. Ksiądz Grzegorza Kozieński – proboszcz pracujący w Anglii przeżywa 25 – lecie kapłaństwa. W poniedziałek o godzinie 18.00 uroczysta Msza Św. w intencji Księdza Jubilata Grzegorza. Serdecznie zapraszam delegacje przedstawicieli dzieci, młodzieży, grup i stowarzyszeń, władzy by złożyć życzenia i modlić się za księdza Grzegorza.
6. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – MB Zielnej. Msze Św. jak w każda niedzielę . Po południu o godzinie 15.00 Msza Święta. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Wykonajmy piękne wiązanki, bukiety, by podziękować Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie łaski, zbierane plony ziemi.
7. W środę Godzinki i nowenna do MBNP. Wspomnienie Św. Jacka
8. W czwartek modlitwy do Świętej Rity. Wspomnienie Świętego Jacka.
9. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
– Parafia w Kamienicy
– Nowożeńcy: Mariola i Józef Szabla z Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w
Gdyni
– Janina Korona z Gołkowic Dolnych
– Koło Gospodyń Wiejskich
– Pewna osoba z Gołkowic Górnych
– Pewna osoba ze Skrudziny
– Pewna Rodzina z Nowego Sącza
– osobom i rodzinom, które wpłaciły ofiary na konto oraz tym, które prosiły o anonimowość. Bóg zapłać.
10. Dziękuję za ofiary do puszek na kopie obrazu Świętego Antoniego, które wyniosły 2140 zł . Kto by chciał jeszcze złożyć taką ofiarę niech wrzuci do puszek w przedsionku kościoła. Bóg zapłać.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela i inne.
12. Można i trzeba nabyć obrazy Boga Ojca.
13. Ze względu na trudna pogodę na dzisiejszą niedzielę udzielam dyspensy i można i trzeba zbierać, kosić zboże, zbierać chleb bo nie wiadomo jaka będzie dalej pogoda.
14. Dziękujemy Panu Stanisławowi Krzak za wykonane prace i użyczony sprzęt.
15. Dziękujemy Panu Andrzejowi Łatka za użyczony sprzęt.
16. Wszystkim rolnikom w pracach oraz przeżywającym wakacje i urlopy przekazujemy Boże błogosławieństwo.