Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 10 września 2023 r.

1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Do południa Msze Św. jak w każdą niedzielę Po południu w kościele nie ma nieszporów i Mszy Św.  Rozpoczynamy Tydzień Wychowania  w Polsce.
  2. Dzisiaj uroczystości patriotyczne na Prehybie po krzyżem koło krzesła Św. Kingi o godz. 14.00. Zachowajmy ostrożność do 16.00 wyjeżdżamy tylko do góry po 16.00 będzie można zjeżdżać w dół. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj budowę nowego kościoła i utrzymanie naszej Parafii.  Bóg zapłać
  4. W poniedziałek adoracja przez cały dzień.
  5. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego.
  6. W środę nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 różaniec. Prosimy, aby różaniec poprowadziło Koło Radia Maryja. O 18.00 Msza Św. i procesja z lampionami. Serdecznie zapraszamy, aby prosić MB Fatimską o potrzebne łaski.
  7. W środę Godzinki i nowenna do MBNP o godzinie 17.00.
  8. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża, modlitwy do Świętej Rity.
  9. W piątek wspomnienie MB Bolesnej.
  10. Przyszła niedziela to niedziela środków społecznego przekazu.
  11. W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej na plebani o godzinie 13.30. Zapraszamy.
  12. Zakończyliśmy odprawianie Mszy Św. na Prehybie.
  13. Trwa nawiedzenie obrazu Świętego Antoniego naszych mieszkań i domów: z obrazem wędrują modlitewniki i kronika do której wpisujmy datę nawiedzenia i inne informacje. Piszmy intencje: prośby i podziękowania, w kościele i przy wejściu wrzucajmy do skrzynek. Msza Św. w intencji tych podziękowań i próśb jest odprawiana w każdy wtorek o 18.00.
  14. Konkurs różańców: odbędzie się konkurs różańców – 30 miejsc nagrodzonych. Wykonane różańce składajmy w zakrystiach do 5 października. Konkurs będzie osobno w Gołkowicach i w Skrudzinie.
  15. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.
  16. W niedziele: dzisiaj – 17  i 24  września  odbędzie się zbiórka ofiar na  wykonywanie u różnych prac w nowym kościele. Gorąco prosimy o wsparcie i pomoc. Przedstawicieli rad i osób , które zbierają te fundusze prosimy o zabranie list i przekazów. Bóg zapłać za zrozumienie i wszelką pomoc, wszelkie dobro.
  17. Informacje o zebraniach wiejskich.
  18. Dziękujemy za ofiary na kościół:
    • Maria i Jan Zaremba z Golkowic Dolnych
    • Jan i Janina Garwol z Dąbrowy Górniczej
    • Pewna osoba z Gabonia Praczki
    • Ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na konto i anonimowym. Bóg zapłać.
  19. W tym tygodniu:
    zbiórka LSO  w środę  16.30, w salce nas wikarówce. Zapraszamy nowych chłopców, od Klasy pierwszej do służenia np. bracia/.
    – Spotkanie lektorów w czwartek o godzin ie 16.30
    – spotkanie młodzieży z KSM – u  w piątek od godz. 19.00 do 20.30;
  1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
  2. W IMIENIU Parafii z całego serca dziękujemy Panom stolarzom: Janowi Job i Jego synowi Sławomirowi Job za wykonanie pięknych rzeczy do kościoła. Bóg zapłać.