Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 1 październik 2023 r.

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Msze Św. 7.00; 8.00 w kaplicy i po Mszy Św. Różaniec, 9.00; 10.30 i o 11.30 Różaniec o godz. 12.00 Msza Święta . Po południu zmiana programu z racji pogrzebu. Dzisiaj jest zmiana tajemnic w różach, po Mszy Świętej pozostańmy na zmianę tajemnic. W kaplicy różaniec po Mszy Św. o godz.8.00. Zmiany tajemnic w kaplicy dokonajmy w własnym zakresie.
2. Dzisiaj jest pogrzeb + Janiny Klimek z Gołkowic Dolnych. O godz.14.20 wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej, Różaniec w kościele i o 15.00 pogrzeb. Módlmy się o zbawienie Jej duszy i pociechę dla rodziny.
3. O 15.00 jeden z kapłanów będzie odprawiał Msze Św. która była wyznaczona.
4. Dziękujemy za ofiary składane w domach, mieszkaniach, kościołach i kaplicy na budowę kościoła i utrzymanie parafii. Bóg zapłać.
5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.
6. Różaniec w Gołkowicach po Mszy Św. o godz.18.00; z wyjątkiem i czwartku i soboty – różaniec przed Mszą Święta; w niedzielę o 15.00. W kaplicy w Skrudzinie przez cały tydzień Msze Św. o godz. 17.00 i po Mszy Św. Różaniec. W środę /odpust/ różaniec o godz. 15.30 potem Msza Św. odpustowa o godzinie 16.00. W niedziele po Mszy Św. o godz. 8.00.
7. W poniedziałek adoracja przez cały dzień.
8. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
9. W środę uroczystość Świętego Franciszka – odpust w Skrudzinie. Msza Św. odpustowa o godz. 16.00; o 15.30 Różaniec w kaplicy – prosimy, aby różaniec prowadziło Koło Radia Maryja. Prosimy mieszkańców Skrudziny i Gabonia Praczki aby od południa świętowali. Zapraszamy na odpust.
10. W środę w Gołkowicach nie będzie Mszy Św. wieczornej. Różaniec w Gołkowicach rano po Mszy Św. Zapraszamy na odpust do Skrudziny.
11. W czwartek przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy do Świętej Rity, wspomnienie Św. Faustyny.  W czwartek spowiedź Święta od godziny 15.00 z przerwą o godz.16.00. Godzina Święta od 17.00. Różaniec przed Mszą Św.
12. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Duchowo i materialnie wspieramy misje święte. Kapłani do chorych pojadą od godziny 8.00.
13. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Adoracja od 17.00. Różaniec przed Msza Św. o 17.45. Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.
14. W przyszłą niedzielę ofiary będą zbierane na nowy kościół, podłączenie organów w nowym kościele. Ofiary składajmy również do skarbonek, które są w kościele. Organy mają 29 głosów. Trzeba wykonać wiele skomplikowanych prac.
15. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego . Po Mszach Św. będzie błogosławiony chleb Św. Antoniego. Potem zabierzemy chleb do swoich domów i mieszkań; przy tej okazji złożymy ofiarę na działalność Caritas. Pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Z góry dziękujemy za wpieranie dzieł charytatywnych.
16. Dyżur w parafii do czwartku będzie pełnił Ks. Katecheta Sławomir i Ks. Prałat Augustyn.
17. W imieniu Parafii zwracam się z uprzejmą prośbą związaną z drogą krzyżówą wykonywaną
do nowego kościoła. Droga Krzyżowa będzie w niedługim czasie montowana. Są wykonane odlewy i inne prace. Obecna sytuacja /pandemia, wojna, inflacja /spowodowały, że koszt każdej stacji wzrósł o 3000 zł /trzy tysiące złotych/ gorąco i uprzejmie proszę dobroczyńców o pomoc, aby można było te prace kontynuować.
18. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
• Parafia w Łabowej i Ks. proboszcz z Łabowej Andrzej Fik.
• Pani Małgorzata z Woli Piskulina
• Pewna osoba z Gabonia Praczki i Gołkowic Dolnych.
• Przychocka Maria i Jan oraz Przychocki Maciej i Kinga z Gołkowic Górnych
• Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto.
17. Zbliżają się uroczystości wszystkich świętych bardzo proszę o uporządkowanie
cmentarza, grobów naszych bliskich.
19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety, różance. Egzorcyzmowane: woda, sól i olej.
19. Wszystkim osobom w nauce i pracy życzymy Bożego błogosławieństwa.
20. Ogłoszenie z Gabonia
21. Ksiądz Tomasz Góra odprawi 25 Mszy Św. za + Stanisław Kasprzyk.