Ogłoszenia parafialne 14 kwietnia 2019 r

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową.  Msze Św. o godz. 7.00 (Droga Krzyżowa); o godz. 8:00  (w Skrudzinie – Droga Krzyżowa); 9:00, 10:30 i Gorzkie Żale o 12:00 i 16.00 i o 14:00 w kaplicy – Gorzkie Żale i Msza Św.
  2. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy za piękne wykonanie Męki Pańskiej Panom: Ryszardowi Lorczyk, Stanisławowi Adamczyk. Andrzejowi  Kałuziński.
  4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  5. Środa o godz. 17:30 Godzinki i  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6.  Triduum Paschalne: Wielki Czwartek: Msza Św. o godz. 18.00 potem przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do 22.00.
  7.  W Wielki Piątek adoracja od 8.00 do 24.00 . O 10.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci. O 16.00 i 23.00 Droga Krzyżowa Kalwaryjska. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku o 17.00  . W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i  abstynencja . Udekorujmy wszystkie krzyże.
  8. Wielka Sobota adoracja od 8.00 do 19.00 . Poświęcenie pokarmów: w Gołkowicach o godz. 9.00; 10.00;11.00 i 11.30 w kaplicy w Skrudzinie o godz.11.00. Przed i po poświeceniu pozostańmy na adorację.
  9. W Wielką Sobotę nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00, zakończy się procesją rezurekcyjną. Zapraszam wszystkich: organizacje stowarzyszenia, wszystkie sztandary, szkoły, OSP . Proszę o niesienie feretronów; dzieci, młodzież; Bractwo, DSM
  10.  Na sobotę  przynieśmy świece, paschaliki – będzie poświecenie ognia, zaświecimy je na procesje a potem na rozpoczęcie wieczerzy paschalnej.
  11.  Po procesji rezurekcyjnej zachęcam do spożywania uroczystej wieczerzy paschalnej…….
  12.  Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
  13.  W Wielkanoc przed  Mszą Św. o 6.00(uwaga) procesja eucharystyczna  dla uczczenia tego największego święta.
  14.  Składki z soboty wieczorem i obydwu dni świątecznych przeznaczone na budowę kościoła
  15.  Wszystkie informacje, układ adoracji  są zawarte w biuletynie parafialnym, proszę  zabrać biuletyn do swoich domów.
  16.  Zadbajmy o krzyże przydrożne i o cmentarz, groby naszych bliskich.
  17.  W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
  18. Pewna rodzina z Gołkowic Górnych i Pewna osoba z Gabonia Praczki
  19. Bolesław Warzecha z Gołkowic Górnych
  20. Osobom, które wpłaciły ofiary na konto parafialne oraz osobom anonimowym. Bóg zapłać
  21.  Z całego serca dziękuję Państwu Małgorzacie i Marianowi Niemiec – Sklep ABC w Gołkowicach Górnych, osobom które pomagały wykonywać nagrody za palmy. Bóg zapłać.
  22.  W imieniu naszej Parafii i osób, rodzin dziękuję za przekazanie różnych rzeczy na święta. Dziękuję za zbiórkę i rozdanie tych darów: Caritas parafialnemu/ za ogrom pracy/; Szkolnemu Kołu Caritas, Ks. Arturowi Marta – katechecie, Pani Dyrektor Renacie Burchel, rodzicom, młodzieży, firmom wielu osobom za wszelką pomoc Bóg zapłać.
  23.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny. Niedziela i inne.
  24.  Ukazał się kolejny biuletyn parafialny „ Echo z Gołkowic” . Dziękujemy Redakcji za wydanie biuletynu. W echu są  podane godziny adoracji i nabożeństw……
  25.  Informacja Pana doktora: Specjalista psychiatra lek. med. Paweł Sowa informuje, że będzie przyjmował w ośrodku zdrowia w Gołkowicach w poniedziałki od godz.13.00.
  26.  Uruchomiona jest nowa strona internetowa naszej parafii: www.parafiagolkowice.pl  oraz skrzynka intencji – możemy wpisywać podziękowania i prośby………..
  27. Dziękuję wszystkim za piękny udział w rekolekcjach.