Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 24 marca 2024 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Msze Św. i nabożeństwa jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu.
2. Zapraszam do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.
3. Dziękujemy za piękne wykonanie Męki Pańskiej Panom: Ryszardowi Lorczyk, Stanisławowi Adamczyk i Tomaszowi Biel.
4. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie i istnienie Parafii .
5. Dziękujemy za ofiary składane w domach, mieszkaniach, wpłacanych na konto parafialne na prace w nowym kościele. Bóg zapalać.
6. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
7. W poniedziałek adoracja przez cały dzień.
8. We wtorek pogrzeb Jerzego Szojda z Gołkowic Dolnych o godz.14.00; wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o 13.20 . Różaniec w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w kościele.
9. We wtorek podczas Mszy Świętej porannej I wieczornej będą wprowadzone relikwie Rodziny Ulmów: 24 marca 1944 r. w Markowej na Podkarpaciu, Józef i Wiktoria Ulmowie, ich dzieci oraz ukrywający się z ich pomocą Żydzi zostali zamordowani przez Niemców w wyniku donosu. Dzień ten został ustanowiony przez Prezydenta RP Narodowym Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. 10 września 2023 r. rodzina Ulmów została beatyfikowana przez Kościół Rzymskokatolicki.
10. Środa o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
11. W Wielki Czwartek od 17.00 rozpoczniemy rozważanie 24 godzin Meki Pańskiej do 16.00 w Wielki Piątek j wg Louis Piccarrety. Program w echu, tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej.
12. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek: Msza Św. o godz. 18.00 potem przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja.
13. W Wielki Piątek adoracja od 8.00 do 24.00 i przez całą noc. O 10.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci. O 16.00 i 23.00 Droga Krzyżowa Kalwaryjska. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku o 17.00 . W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja . Udekorujmy wszystkie krzyże.
14. Wielka Sobota adoracja od 8.00 do 19.00 . Poświęcenie pokarmów: w Gołkowicach o godz. 9.00; 10.00;11.00 i 11.30 w kaplicy w Skrudzinie o godz.11.00. U Sióstr zakonnych Karmelitanek o godz.11.30. Około 13.00 na Ośrodku Wczasowym Jordanowa w Gołkowicach Górnych. Przed i po poświeceniu pozostańmy na adorację.
15. W Wielką Sobotę nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.19.00, zakończy się procesją rezurekcyjną. Zapraszam wszystkich: organizacje stowarzyszenia, wszystkie sztandary, szkoły, OSP . Proszę o niesienie feretronów.
16. Na sobotę przynieśmy świece, paschaliki – będzie poświecenie ognia, zaświecimy je na procesje a potem na rozpoczęcie wieczerzy paschalnej.
17. Po procesji rezurekcyjnej zachęcam do spożywania uroczystej wieczerzy paschalnej.
18. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej.
19. W sobotę po przygotowaniu kościoła adoracja do rana do rezurekcji.
20. W Wielkanoc przed Mszą Św. o 6.00(uwaga) procesja eucharystyczna dla uczczenia tego największego święta.
21. Składki z soboty wieczorem i obydwu dni świątecznych przeznaczone na budowę nowego kościoła.
22. Wszystkie informacje, układ adoracji są zawarte w biuletynie parafialnym, proszę zabrać biuletyn do swoich domów. Dziękujemy redakcji Państwu Annie i Grzegorzowi Gorczowskim a wydanie echa.
23. Zadbajmy o krzyże przydrożne i o cmentarz, groby naszych bliskich.
24. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
• Stanisława i Jan Bielak z Naszacowic /ławki/ – Firma Usugowo – Remontowa
• Joanna Zabłocka z Gołkowic Górnych
• Pewna osoba z Naszacowic
• Maria Lipień z Naszacowic
• Agata i Józef Bocheński z Naszacowic
• Stawiarska Maria z Gołkowic Dolnych
• Jopa Stanisław i Maria i syn Stanisław z żona z Golkowic Górnych
• Helena Niemiec z Gołkowic Górnych
• Osobom, które wpłaciły ofiary na konto parafialne oraz osobom anonimowym. Bóg Zap.
25. Z całego serca dziękuję Państwu Małgorzacie i Marianowi Niemiec – Sklep ABC w Gołkowicach Górnych, osobom które pomagały wykonywać nagrody za palmy. Dziękujemy również za ogromną pomoc dla seniorów, osób i rodzin. Za wsparcie Caritas Parafialnego.
26. W imieniu naszej Parafii i osób, rodzin dziękuję Caritas Parafialnemu za przekazanie życzeń i różnych darów dziękujemy za ogrom pracy. Dziękujemy SZKC, rodzicom, młodzieży, firmom wielu osobom za wszelką pomoc Bóg zapłać.
27. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety. Zabierzmy „Biuletyn parafialny”.
28. Można nabywać sól zdrowotną, zioła i egzorcyzmowane wodę, sól i olej.