Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 14 maja 2023 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
2. W związku z I Komunią Św. zostały zmienione godziny Mszy Św.: Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10:00; o 11.00 – pierwsza Komunia Św. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. Po południu o 14.50/wcześniej/ Nabożeństwo Majowe i Msza Św.
3. Dzisiaj składamy ofiary na budowę nowego kościoła. Bóg zapłać
4. Dzieci klas trzecich i ich rodziny przeżywają Biały Tydzień. Program białego Tygodnia otrzymały dzieci i rodzice, znajduje się na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej. Na wtorek dzieci i rodzice przynoszą ofiary na misje, w czwartek pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Rabkolandu, wyjazd o 6.00, w piątek poświęcenie wszystkich rzeczy, w sobotę zakończenie Białego Tygodnia.
5. W poniedziałek adoracja Najświętszego sakramentu przez cały dzień.
6. W tym tygodniu przeżywamy Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje przed Wniebowstąpieniem: po Mszach Św. wieczornych procesje:
a) w poniedziałek Gołkowice Górne Tłoki – posesja Rodziny: Warzechów i Lorków
b) we wtorek : Gołkowice Górne – posesja Joanny Zabłockiej, koło
Państwa Kurowskich – sołtysa; droga koło sióstr w kierunku Basso.
c) w środę pod pomnik Świętego Jana Pawła II koło szkoły
Uprzejmie prosimy o przygotowanie, jak poprzednio miejsc na procesje.
7. We wtorek święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, modlitwy do Świętego Antoniego.
8. W środę egzamin klas VII przed Sakramentem Bierzmowania w szkole w Gołkowicach w sali dawnej biblioteki, o godzinie 12.15. Zapraszamy na egzamin jednego z rodziców – obecność obowiązkowa. Młodzież przychodzi w strojach galowych.
9. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
10. W czwartek modlitwy do Św. Rity. Wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego.
11. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
13. Msze Święte w kaplicy w Skrudzinie codziennie o 7.15, Nabożeństwo Majowe o 7.05.
14. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
15. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
o Dziękujemy dzieciom klas trzecich i rodzicom za dar ołtarza.
o Pewna osoba z Gołkowic Górnych
o Pewna rodzina z Naszacowic i ze Skrudziny
o Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne Bóg zapłać.
o Uprzejmie prosimy o dalsze fundowanie kinkietów do nowego kościoła i wyposażenia kaplicy Świętej Rity.
16. W imieniu Parafii serdecznie dziękujemy Państwu: Annie i Zdzisławowi Warzecha za ufundowanie i zasadzenie całego rzędu tui/dużej ilości/ przy nowym kościele. Dziękujemy Panu Piotrowi Majerskiego Jego Firmie za wykonanie wielu prac przy sadzeniu tych tui i innych.
17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny , Niedziela i inne. Zabierzmy gazety misyjne, dzieci kolorowanki.
18. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych .
19. Spotkanie LSO w czwartek o godzinie 16.30.