Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 10 grudnia 2023 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Msze Św. o 6.30; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i o 12:00.   Po południu o godz.14.45 /wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
  2. Bóg zapałać za ofiary na budowę nowego kościoła, utrzymanie i funkcjonowanie parafii.
  3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Roraty w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy codziennie o 7.00 w niedzielę o godz. 8.00.
  4. W poniedziałek adoracja przez cały dzień.
  5. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
  6. W środę o 17.30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej. Wspomnienie Świętej Łucji.
  7. W środę przeżywamy 42 rocznicę stanu wojennego. Modlimy się za ofiary stanu wojennego. Zapraszamy do zapalenia świecy w oknie naszych domach, mieszkań o godz. 19.30 – światło wolności.
  8. W czwartek modlitwy do Świętej Rity. Wspomnienie Św. Jana od Krzyża.
  9. W sobotę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus
  10. Panowie Organiści dalej będą roznosić opłatki.
  11. W sklepach są wystawione kosz Caritas oraz w najbliższy piątek w Biedronkach będą zbierane różne rzeczy na pomoc potrzebującym.
  12. W sobotę od godz. 9.30 na plebani będą rozdawane rzeczy na święta. Prosimy o zgłaszanie się po odbiór tych rzeczy . Zainteresujmy się sąsiadami osobami potrzebującymi, znajomymi zgłośmy ich potrzeby. Bardzo prosimy o podjeżdżanie i zabieranie produktów dla siebie i innych.
  13. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

– Małgorzata i Marian Szyszka z USA

– Maria i Stanisław Jop z Gołkowic Górnych

– Pan Organista Leszek Stawiarski

– Pewna rodzina i osoba z Naszacowic i z Olszanki.

–  pewna rodzina z Gołkowic Górnych

– pewna osoba z Kadczy

– Weronika z Woli Piskulinej

– Pewna osoba z Gołkowic Dolnych

–  Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne  Bóg zapłać.

1. Zapraszamy na kiermasz świąteczny. Można nabyć wiele ciekawych rzeczy. Od piątku będzie można nabywać żywe stroiki.
  2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i inne.
  3. Nabywajmy świece na stół wigilijny
  4. W przyszłą środę – 20 grudnia w naszej parafii Spowiedź Święta adwentowa: o godzinie 8.30 dodatkowa Msza Św. Spowiedź od 9.00 do 12.00 – pół godzinna przerwa od 10.00 do 10.30;  i od 14.00 do 17.00 – przerwa od 15.30 do 16.00. W kaplicy w Skrudzinie Spowiedź od 10.45 do 11.45. O godzinie 17.00 Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, by pięknie, owocnie przeżyć Wigilię i Święta.
  5. W imieniu całej Parafii serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Caritas. Bóg zapłać.
  6. Bóg odwołał do wieczność Józefa Kaczor z Gabonia Praczki. Dziękujemy Rodzinie za przekazanie ofiar z Mszy Św. od uczestników pogrzebu na budowę kościoła.
  7. W imieniu Parafii i Św. Mikołaja dziękujemy Państwu Małgorzacie i Marianowi Niemiec i sklep ABC, pracownikom  za przygotowanie prezentów. Bóg zapłać.
  8. Prosimy o składanie ofiar na witraże do nowego kościoła.