Ogłoszenia parafialne Niedziela 20 grudnia 2020 r.

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz.14.50/wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
  2. Zapraszamy do udziału w Roratach w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy o 7.30 wcześniej Godzinki o NMP.
  3. W poniedziałek modlitwy do Św. Charbela.
  4. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
  5. W środę o godz. 17.30 Godzinki i Nowenna do MBNP.
  6. Zapraszamy do skorzystania ze Spowiedzi Świętej. Codziennie przed i po  Mszy Św. Poniedziałek, wtorek i środę od godziny 17.00.
  7. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św.  będą odprawiane rano o 6.30; oraz w kaplicy o godz. 7.30. Po południu nie ma Mszy Św.
  8. W Wigilię po Mszach Św. zabierzmy Światło z Betlejem, zanieśmy do naszych domów i przechowajmy je do momentu zapalenia świec na stole wigilijnym . W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.
  9. W czwartek  w nocy Msze Św. nazywane Pasterką: w kaplicy w Skrudzinie o 22.00 i w kościele o 24.00. Składka w czasie pasterki na Fundusz Ochrony Życia i dom samotnej matki w Tarnowie.
  10. 24. XII o godz. 23.30 w kościele w Gołkowicach, przed Pasterką KSM zaprasza na wspólne „Wigilijne Kolędowanie”.
  11. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia.  Najpiękniejsza rodzinna uroczystość. Msze Św. jak w  niedzielę.
  12. Od  soboty przeżywamy Oktawę po Bożym Narodzeniu.
  13.  W sobotę II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Msze Św. jak w niedziele. Nie będzie Mszy Św. po południu. Poświęcenie owsa. Składka na   PUJPII w Tarnowie i w Krakowie.
  14. Na okres Bożego Narodzenia 2020 r. przypada 28. edycja kolędników misyjnych. W tym roku przedsięwzięcie kolędników misyjnych wyjątkowo ograniczy się do przedstawienia scenki kolędowej w kościele parafialnym, podczas każdej mszy świętej 26 grudnia i 27 grudnia – czyli w drugi dzień świąt i w niedzielę. Po mszy dzieci będą zbierały ofiary do skarbonek stojąc przed kościołem. Trwa pandemia – trudny czas dla nas wszystkich, ale pamiętajmy w modlitwie i starajmy się pomagać tym, którzy mają jeszcze trudniejszą sytuację od nas.
  15. W przyszłą niedzielę Święto Najświętszej Rodziny i wspomnienie  Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach Św. poświęcenie wina. Poświęcone wino kosztujemy jako lekarstwo.
  16. Z okazji świąt zadbajmy o groby naszych bliskich –  zaświećmy znicze.
  17. Ofiary z wszystkich Świąt, oprócz ofiar przeznaczonych na różne instytucje, będą przeznaczone na budowę  nowego kościoła.
  18. Ukazał się kolejny numer „Echa z Gołkowic” . Dziękujemy Redakcji na czele z Państwem Anna i Grzegorz Gorczowski za przygotowanie echa, Mateuszowi Witnik za wydanie. W echu są życzenia, godziny Mszy Św. i nabożeństw. Wkładka wyjaśnieniem i tekstami modlitw: „Nazaret moim domem”. Wkładka na temat ziołolecznictwa.
  19. Dziękujemy wszystkim za piękne uczestnictwo w roratach: dzieciom, młodzieży, rodzicom, seniorem, całym rodzinom. Bóg zapłać.
  20. Można nabyć różne gazety: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, kalendarze i folder naszej parafii.
  21. Zapraszamy do zainteresowania się kiermaszem świątecznym. Można nabyć wiele ciekawych rzeczy na wigilię i święta. Można nabyć różnego rodzaju zioła.

Ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk