Ogłoszenia parafialne – 17 grudnia 2023 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. „ Gaudete” – „Radujcie się w Panu”. Msze Św. o 6.30; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i o 12:00. Po południu o godz.14.45 /wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
2. . Witamy harcerzy, którzy przynieśli światło betlejemskie i ser4decznie dziękujemy za ten piękny gest.
3. W imieniu parafii składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na kościół, witraże do nowego kościoła. Bóg zapłać.
4. Zapraszamy do udziału w Roratach w Gołkowicach o 6.30; w kaplicy o 7.00 wcześniej Godzinki o NMP.
5. W poniedziałek adoracja przez cały dzień .
6. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
7. W środę dzień Spowiedzi Świętej. Msze Święte w środę o 6.30; 7.00 w kaplicy; o 8.30/ dodatkowa Msza Św. / i po południu o 17.00 /wcześniej/ po zakończeniu Spowiedzi Św. Spowiedź Św. od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. Przerwy od 10.00 do 10.30 i od 15.30 do 16.00. Spowiedź Św. będzie również w kaplicy w Skrudzinie od 10.45 do 11.45. Serdecznie zapraszamy.
8. W środę Msza Święta o godz. 17.00 . Nie będzie godzinek do MBNP.
9. W czwartek modlitwy do Świętej Rity.
10. W piątek Msza Święta wieczorna o godzinie 17.00/wcześniej/.
11. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. będą odprawiane rano o 6.30; w kaplicy o godz. 8.00; 9.00; 10.30 i 12.00. Po południu nie ma Mszy Św.
12. W Wigilię po Mszach Św. zabierzmy Światło z Betlejem zanieśmy do naszych domów i przechowajmy je do momentu zaplenia świec na stole wigilijnym . W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.
13. W niedzielę /Wigilię/ w nocy Msze Św. nazywane Pasterką: w kaplicy w Skrudzinie o 22.00 i w kościele o 24.00. Składka w czasie pasterki na Fundusz Ochrony Życia i dom samotnej matki.
14. W przyszły poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Najpiękniejsza rodzinna uroczystość. Msze Św. jak w niedzielę.
15. W przyszły wtorek II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Msze Św. do południa jak w niedziele. Nie będzie Mszy Św. po południu. Poświęcenie owsa.
16. Kolędnicy misyjni – 26 grudnia – we wtorek nasze domy i mieszkania nawiedza kolędnicy misyjni.
17. Serdecznie zapraszamy i prosimy dzieci i młodzież, rodziców, by pomóc zorganizować kolędę misyjną. Dziękujemy Siostrze Izajaszy i KSM, Paniom, które organizują kolędę misyjną w Skrudzinie.
18. W imieniu naszej Parafii dziękuję Caritas Parafialnemu, SZKC, KSM, osobom, które pomogły przygotować i rozdać żywność oraz różne prezenty. Dziękujemy firmom, sklepom i osobom za przekazanie dużej pomocy i wszelkie wsparcie. Dziękuję za zbiórkę żywności w biedronkach i w sklepach: Dyrekcji, rodzicom, młodzieży, Księdzu Katechecie Sławomirowi.
19. Dziękujemy za ofiary na kościół i witraże:
– Panowie Organiści: Stanisław Adamczyk i Paweł Kozieński
– Elżbieta i Józef Nicpoński ze Skrudziny
– Bolesław Warzecha z Gołkowic Górnych oraz pewnym osobom i rodzinom
– wszystkim, którzy wpłacają ofiary na konto parafialnr. Bóg zapłać.
20. Z okazji świąt zadbajmy o groby naszych bliskich – zaświećmy znicze.
21. Ofiary z wszystkich Świąt, oprócz ofiar przeznaczonych na różne instytucje, będą przeznaczone na budowę nowego kościoła. Wykonywane wielu różnych prac.
22. Zapraszamy na kiermasz świąteczny –  żywe stroiki, wieńce – nabywajmy świece na stół wigilijny, stroiki, różne pamiątki i ozdoby. Zabierzmy sianko, które jest z tyłu za ławkami.
23. Serdecznie zapraszamy na Bal Charytatywny i Dzień Seniora >>szczegóły<<.