Ogłoszenia Parafia Gołkowice 14 Luty 2021 r.

1. Przeżywamy 6 Niedzielę Zwykłą.  Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00  (w Skrudzinie); 9:00, 10:15; katecheza dla dzieci – w ramach katechezy adoracja, 10:30 i 12:00; o 15:00  Nieszpory  i Msza Św. Dzisiaj modlimy się do Świętych: Cyryla i Metodego, patronów Europy i Św. Walentego, patrona zakochanych.
  2. Dzisiaj Nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszach Św. lub po południu zapraszam na adoracje.
  3. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę kościoła. Dziękuję za wspieranie tego wielkiego i pięknego dzieła.
  4. W poniedziałek modlitwy do Świętego Charbela.
  5. We wtorek  o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
  6. W tym tygodniu przeżywamy Środę Popielcową – rozpoczęcie Wielkiego Postu, zachęcamy do czynów pokutnych.   Rozpoczyna się okres wielkanocny.  Msze Św.: o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i po południu o  18.00; w kaplicy w Skrudzinie o godz.8.00. Na wszystkich Mszach Św. posypanie  głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja.
  7. W środę popielcową będą zbierane ofiary do puszek  przeznaczone na Caritas.
  8. Od przyszłego tygodnia  w sklepach   będą wystawione  kosze Caritas i zbierana żywność, składajmy różne dary dla potrzebujących.
  9. Rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu.
  10. Zapraszam wszystkich na:
    Droga Krzyżowa:  Kaplica w Skrudzinie: w piątek o godz.: 17.00  w niedziele Kalwaryjska Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz.8.00 i w Gołkowicach w piątek o godz. 18.00 i w niedzielę  Kalwaryjska
    Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 7.00

Gorzkie Żale: w Gołkowicach w niedziele: o godz. 12.00 i 16.00 i potem Msza Św. w kaplicy: 14.00 i po Gorzkich Żalach w Wielkim Poście Msza Św.
  11. W środę o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  12. W Czwartek modlitwy do Św. Rity.
  13.  W związku z planowanym pracami w nowym kościele  zwracam się o przeprowadzenie zbiórki ofiar  ……..patrz kartka……..
  14. Zapowiedzi przedmałżeńskie ……………kartka……….
  15. W imieniu parafii dziękuję wszystkim za ofiary na kościół:
    • Jadwiga i Jan Gomółka dofinansowanie ubezpieczenia kościołów, cmentarza i budynków parafialnych.
    • Pewna rodzina  z Naszacowic
    • Pewne osoby i rodziny z Gołkowic Górnych i Gołkowic Dolnych
    • Osobom i rodzinom, które wpłaciły ofiary na organy
    • Osobom i rodzinom anonimowym i tym którzy wpłacili ofiary na konto.
  16. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III: – w środę o godzinie 17.00 klasa III a; w czwartek o godz. 17.00 klasa III b; w piątek w  kaplicy o godz.16.30 klasa III ze Skrudziny.
  17. Próba scholi w sobotę o godz.10.00 na wikarówce.
  18. Pan Józef, sołtys z Gołkowic Górnych uprzejmie prosi, by mieszkańcy Gołkowic Górnych odebrali podatek i harmonogram wywozu śmieci, dzisiaj po Mszach świętych,  w sklepiku w budynku gospodarczym, wejście od ulicy.
  19. Bóg odwołał do  wieczności Ewę Górz z Gołkowic Dolnych, w Jej intencji zostanie odprawionych 26 Mszy Św. od uczestników pogrzebu i inne zamówione.
  20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny. Niedziela, Przewodnik Katolicki i inne. Można nabyć paschaliki, świece egzorcyzmowane.
  21. Od 17 lutego rozpoczniemy 30-dniową nowennę do Św. Józefa, serdecznie zapraszamy codziennie przed Mszą Świętą poranną do wspólnej modlitwy.
  22. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia uczynków miłosierdzia modlitwa, post, jałmużna. Włączmy się w akcje Niniwa 40 szczegóły na plakatach.

Ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk