You are currently viewing Konsekracja nowego kościoła

Konsekracja nowego kościoła

Kochani i Drodzy Dobroczyńcy

„Wiosna rozpoczyna się wraz z pierwszym kwiatem, dzień z pierwszym brzaskiem, noc z pierwszą gwiazdą, strumień z pierwszą kroplą, ogień z pierwszą iskrą, miłość z pierwszym odruchem dobroci względem bliźniego”. (Ks. Mazzolari)

„Jest pod niebem jedna rzecz, przed którą musimy się pochylić: geniusz. Jest jedna rzecz, przed którą musimy uklęknąć: dobroć”. (E. De Amicis)

Budujemy nowy kościół, zostało wykonane wiele prac. Kochani z serca chciałem Wam wszystkim podziękować za wszelkie dobro, które każdego dnia wyświadczacie. Dziękuję wszystkim za ofiary złożone na wykonanie różnych prac w kościele .

Poprosiłem księdza Biskupa Ordynariusza naszej tarnowskiej diecezji. Ksiądz Biskup wyraził zgodę  i konsekracja kościoła odbędzie się 29 września 2024 roku o godzinie 11.00.

To Wy Kochani wznosicie świątynię, która ma służyć nam i wielu pokoleniom. Dziękuję przedstawicielom rad, osobom, które zbierają  ofiary, poświęcają swój czas i siły.  Za każde piękne słowo, które podnosi, które dodaje sił. Dziękuję, za wszelkie wsparcie duchowe i materialne z serca Bóg zapłać!

W najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach musimy dołożyć wielkich starań, aby konsekracja się odbyła.

Dziękuję Wam  kochani, że wspieracie kościół święty, w Waszych modlitwach  i pomocnych  dłoniach, dziękuję Wam za dobro jakie ofiarujecie z serc, niech dobry Bóg stokrotnie  Wam wynagradza. Święta Rita, Św. Franciszek, Sługa Boży Ojciec Wenanty i Święty Antoni wypraszają wszelkie łaski.

„Kto otrzymał dobrodziejstwo, powinien być wdzięczny”. (Seneka)

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk