You are currently viewing Przyjęcie nowych ministrantów

Przyjęcie nowych ministrantów

„Niech przystąpią ci, którzy mają być dopuszczeni do posługi ministranta”

Grono LSO parafii św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach powiększyło się wczoraj o 19 kolejnych członków!

20 listopada 2022, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w naszym kościele miał miejsce obrzęd przyjęcia aspirantów do grona ministrantów. Chłopcy wiele długich miesięcy przygotowywali się do pełnienia służby przy ołtarzu pod opieką Księdza Andrzeja, uczestniczyli w zbiórkach aspiranckich, poszerzali swoją wiedzę dotyczącą Liturgii i w końcu nadszedł wyczekiwany przez nich dzień. Uroczyste nadanie komży ministranckich miało miejsce podczas Mszy Świętej o godzinie 10:30. Ksiądz Proboszcz Kazimierz odebrał przyrzeczenia oraz pobłogosławił nowych ministrantów na tę piękną posługę.

Cieszymy się, że tak wielu z Was służy dziś przy ołtarzu Pana. Życzymy, abyście na początku swojej drogi, już jako ministranci, byli zawsze pełni wiary, odwagi i nieustępliwości w działaniu, a Chrystus Król Wszechświata prowadził Was każdego dnia, Szczęść Boże!