Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 26 września 2021 roku .

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.15 ( katecheza dla dzieci);10.30 i o 12:00. O godz.14.50 (wcześniej) Nieszpory i Msza Św.
2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Synodalną, módlmy się w intencji synodu. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych.
3. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła. W domach, mieszkaniach, w kościele i kaplicy. Dziękujemy tym osobom i rodzinom które złożyły i mają zamiar składać ofiary na różne prace w nowym kościele. Bóg zapłać.
4. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego .
5. We wtorek będzie odmawiana Korona na ulicach miast i miejscowości. Wraz z Akcją Katolicka Kołem Radia Maryja, zapraszam na koronkę o godz. 15.00 przy pomniku JPII przy szkole.
6. W środę Godzinki i nowenna do MBNP. Wspomnienie Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
7. W czwartek modlitwy do Świętej Rity.
8. W czwartek spotkanie Caritas i SZKC na plebani po Mszy Św. wieczornej.
9. W tym tygodniu przeżywamy:
a) W czwartek Spowiedź Święta w kościele w Gołkowicach przed I piątkiem i odpustem w Skrudzinie od godz. 15.00 do 17.00 z pół godzinna przerwą o godz. 16.00. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi również mieszkańców Skrudziny i Gabonia Praczki.
b) Godzina Święta od 17.00
c) Pierwszy piątek. Kapłani do chorych pojada po Mszy Św. w Skrudzinie. W piątek wspieramy
modlitwą
materialnymi ofiarami misjonarzy i kraje misyjne. W piątek różaniec wcześniej o 17.30.
d) pierwszą sobotę będzie specjalne nabożeństwo o godzinie 17.00 adoracja, rozważania,
i o 17.40 (wcześniej) różaniec. Prosimy Koło Radia Maryja o prowadzenie modlitw. wspomnienie
Aniołów Stróżów
10. W piątek wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus po Mszach Św. i różańcu możliwość ucałowania relikwii oraz poświecenie płatków róż.
11. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe. W Gołkowicach różaniec po Mszy o 18.00 . W piątek wcześniej o godzinie 17.30, w sobotę o godz. 17.40. W Skrudzinie w październiku Msze Św. codziennie: W tym tygodniu: w piątek i sobotę o godz. 7.15. W niedziele Różaniec w Gołkowicach o 15.00; w kaplicy w niedziele po Mszy Św. o 8.00.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych oraz odmawiania różańca w rodzinach
12. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego . Po Mszach Św. będzie błogosławiony chleb Św. Antoniego. Potem zabierzemy chleb do swoich domów i mieszkań; przy tej okazji złożymy ofiarę na działalność Caritas. Pomoc osobom i rodzinom potrzebującym. Z góry dziękujemy za wpieranie dzieł charytatywnych.
13. W przyszłą niedzielę I miesiąca po Mszy Św. o 7.00 zmiana tajemnic. W kaplicy dokonajmy tej zmiany prywatnie, po różańcu.
14. W tym tygodniu:
– zbiórka aspirantów we wtorek o godz. 16.30
– zbiórka lektorów w piątek o 17.00
– spotkanie młodzieży KSM w piątek o godz.19.;00
– Próba scholii w sobotę, o godz.10.00.
– W najbliższym czasie odbędzie się w naszym dekanacie kurs lektorski. Zachęcamy chłopców z klasy 7 i starszych do zrobienia kursu i włączenia się aktywnie w przebieg liturgii w naszym kościele. Zapisy u Ks. Andrzeja .
– Zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Margaretek do Łagiewnik 9 października w zakrystii. Koszt 25 zł.
Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy.
. Zachęcam do zapisywania się do rycerstwa Św. Michała Archanioła, przyjęcie do rycerstwa będzie 19
października w niedzielę, więcej informacji w broszurach do zabrania w zakrystii.
15. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
a. Maria i Andrzej Kwiatkowski ze Skrudziny
b. Pewna osoba z Gołkowic Górnych
c. Pewna osoba z rodziną z Nowego Sącza
d. Rodzinom i osobom anonimowym, osobom i firmom, które wpłaciły ofiary na konto parafialne. Bóg zapłać
16. Przypominamy o konkursie na najpiękniejszy różaniec
17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela, Mały Gość. Książkowe kalendarze rolnicze w cenie 25 zł i inne wydawnictwa.
18. Komunikat Biskupa …………….patrz kartka………………..