Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 26 grudnia 2021 r.

1. Przeżywamy Niedzielę w oktawie  Bożego Narodzenia – Święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. i Św. Szczepana : Msze Św.: o 7.00, 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.30 i o 12:00. Po południu nie ma Nieszporów i Mszy Świętej.   Niedziela synodalna.
  2. Przeżywamy Oktawę po Bożym Narodzeniu.
  3. Dzisiaj  przypada 29. edycja kolędników misyjnych.  W tym roku przedsięwzięcie kolędników misyjnych wyjątkowo ograniczy się do przedstawienia scenki kolędowej w kościele parafialnym dzisiaj – 26 grudnia – w Święto Św. Szczepana i w Trzech Króli – 6 stycznia . Po Msza Świętych przy wyjściu z kościoła do puszek są zbierane ofiary na misje, również przy wyjściu z kościoła znajdują się skarbonki  do których składajmy ofiary na misje,  projekty misyjne. Bóg zapłać za wspieranie misji i misjonarzy. Zabierzmy pamiątki kolędy misyjnej.
  4. W poniedziałek Święto Świętego Jana – poświęcenie wina. Przynieśmy wino do poświęcenia. W kościołach nie można spożywać poświęconego wina.
  5. We wtorek Święto Świętych Młodzianków i modlitwy do Świętego Antoniego.
  6. W środę Godzinki i nowenna do MBNP.
  7. W czwartek modlitwy do Świętej Rity.
  8. W piątek  zakończenie „Starego Roku”. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 14:45/wcześniej/ Nieszpory
    o godzinie 15.00 Msza Święta,  potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Suplikacji. Podsumowanie całego
    roku. Wspomnienie Św. Sylwestra.
  9.  W tym roku w Sylwestra w kościele od 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; o 24.00 Msza Święta podziękowanie za Stary Rok o łaski w nowym . U Sióstr w kaplicy: o godz. 21.00 adoracja i o 22.00 Msza Święte. Na Prehybie Msza Święta o godzinie 22.00.
  10. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post, jest dyspensa biskupa.
  11. W sobotę   Nowy Rok- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Maryi. Światowy Dzień Modlitwy  o pokój. Msze Św. jak w niedzielę. Uroczystość obowiązkowa.
  12. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Różach.
  13.  W kaplicy w Skrudzinie będą odprawiane Msze Św.: wtorek, środę i w czwartek o godzinie 17.00.
  14. Informacje o Mszach  Św. związanych z kolędą ZOBACZ
  15. Dziękuję za zorganizowanie kolędy misyjnej: Siostrze Przełożonej Agacie, Księdzu Andrzejowi, Aleksandrze Biel, Pani Teresie Janik, Paniom ze Skrudziny, rodzicom, młodzieży i dzieciom. Wam za składane ofiary na misje. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek w ramach kolędy misyjnej. Bóg zapłać.
  16. Serdecznie dziękuje za przygotowania kościoła i kaplicy na święta, wykonanie szopek, pomoc przy strojeniu choinek: Siostrze Gemmie,  wszystkim siostrom,  Maria i Marian Zagórowski wraz z rodziną;  Marek Dąbrowski, Rafał Konieczny, młodzieży, wszystkim.
  17. Dziękuję Chórowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom,  scholii oraz KSM. Wszystkim księżom,  osobom, które włożyły wiele trudu i pracy. Bóg zapłać .
  1.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i przeprowadzili kiermasz świąteczny, poświęcili swój czas  i zdolności. Ofiary te przeznaczone na kinkiety do nowego kościoła.

19. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

•  Pewna osoba z
      Gołkowice Górnych
    • Pewna rodzina i firma z Gołkowic Dolnych
    • Barbara I Stanisław Plata ze Skrudziny
    • Maria i Kazimierz Wielosik  z Naszacowic
    •  Elżbieta i
      Józef Nicpoński ze Skrudziny.
    • Wszystkim ofiarodawcom anonimowym Bóg zapłać.

20.Nabywajmy rożne gazety, kalendarze i foldery naszej Parafii; olej, sól i wodę egzorcyzmowane, wodę święconą.

21. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w szopce.

22. Ogłoszenie OSP  ………patrz kartka…………….