Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 12 grudnia 2021

Parafia Gołkowice – 12 grudnia 2021 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu. „ Gaudete” – „Radujcie się w Panu”. Msze Św. o 6.30; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i o 12:00. Po południu o godz.14.50 /wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
2. Bóg zapałać za ofiary na budowę kościoła, przygotowanie pomieszczeń na kotłownie oraz utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii.
3. Zapraszamy do udziału w Roratach. Roraty w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy codziennie o 7.00 w niedzielę o godz. 8.00.
4. W poniedziałek przeżywamy 40 rocznicę stanu wojennego. Modlimy się za ofiary stanu wojennego. Zapraszamy do zapalenia świecy w oknie naszych domach, mieszkań o godz. 19.30 – światło wolności.
5. W poniedziałek adoracja po Mszy Św. od godz.7.00 do Mszy Świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy na adorację. Wspomnienie Świętej Łucji.
6. We wtorek wspomnienie Św. Jana od Krzyża i modlitwy do Świętego Antoniego.
7. Bóg odwołał do wieczności Adama Owsianka z Gołkowic Górnych. Pogrzeb we wtorek – 14 grudnia o godzinie 13.00. Wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o 12.15 i różaniec w kościele. Różaniec dzisiaj o godzinie 16.00, w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej, Różaniec będzie odprawiany w kościele.
8. W środę o 17.30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej.
9. W czwartek modlitwy do Świętej Rity. Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
10. Panowie Organiści z całego serca dziękują za serdecznie przyjęcie, za życzliwość, złożone ofiary . Bóg zapłać.
11. W sobotę od godz. 10.00 na plebani będą rozdawane rzeczy na święta. Prosimy o zgłaszanie się po odbiór tych rzeczy . Zainteresujmy się sąsiadami osobami potrzebującymi, znajomymi zgłośmy ich potrzeby. Bardzo prosimy o podjeżdżanie i zabieranie produktów dla siebie i innych.
12. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
– Organistom: Paweł Kozieński, Leszek Stawiarski i Stanisław Adamczyk.
– pewna rodzina z Gołkowic Górnych
– pewnej osobie z Kadczy
– Pewna osoba z Gołkowic Dolnych
– Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary
na konto parafialne Bóg zapłać.
13. Zapraszamy na kiermasz świąteczny. Można nabyć wiele ciekawych rzeczy. Żywe stroiki.
Można nabywać mieszanki ziół z Bożej Apteki. Są nowe zioła.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i inne.
15. Nabywajmy świece na stół wigilijny
16. Ze względu na obecną sytuację wizytę duszpasterską – kolędę będziemy przeżywać w kościele i w kaplicy, będziemy przychodzić na Msze Św. i po błogosławieństwo poszczególnymi przysiółkami z całymi rodzinami.
17. Również kolędę misyjną w święta będziemy przeżywać w kościele i kaplicy, dzieci i młodzież przedstawią nam przed każdą Mszą Św. scenkę i ofiary na misje złożymy do puszek.
18. W przyszły poniedziałek – 20 grudnia w naszej parafii Spowiedź Święta adwentowa: o godzinie 8.30 dodatkowa Msza Św. Spowiedź od 9.00 do 12.00 – pół godzinna przerwa od 10.00 do 10.30; i od 14.00 do 17.00 – przerwa od 15.30 do 16.00. W kaplicy w Skrudzinie Spowiedź od 10.45 do 11.45. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, by pięknie, owocnie przeżyć Wigilię i Święta.
19. Serdecznie zapraszamy na bal charytatywny: 5 lutego 2022 roku i na Dzień Seniora – 6 lutego 2022 roku. Obydwie uroczystości będą się odbywać w Domu Weselnym „ ZACISZE”.
20. Próba KSM i scholii w czwartek o godz. 17.00 na wikarówce.