You are currently viewing Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej – Relacja

Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej – Relacja

W dniach 30.11.2022 r.- 03.12.2022 r. w naszej parafii miało miejsce nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej. Uroczyste powitanie wizerunku odbyło się w środę, podczas Mszy Świętej wieczornej, której przewodniczył oraz słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz Kazimierz. W czasie nawiedzania, nieustannie, także w nocy, trwaliśmy na modlitwie do Matki Bożej podczas nabożeństw, modlitewnych czuwań, procesji i adoracji, w których prowadzenie oraz uczestnictwo włączyli się wszyscy parafianie; dzieci, młodzież, seniorzy, rodziny, a także grupy i organizacje. Każdego dnia wierni licznie gromadzili się podczas Mszy Świętych, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy wieczornego Apelu, modląc się w intencji Ojczyzny, kapłanów, małżeństw, rodzin i powołań. Nawiedzenie obrazu MB Łaskawej zakończyła Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski oraz sobotnia Msza Święta o godzinie 9:00.

Matko Łaskawa, wstawiaj się za nami do Syna Twego, byśmy po życiu ziemskim, mogli na zawsze zjednoczyć się z Ojcem, który jest w Niebie i wraz z Tobą śpiewać Mu „Magnificat” Chwały Wiecznej. Amen.