You are currently viewing Kolędnicy misijni 2021/2022

Kolędnicy misijni 2021/2022

Na okres Bożego Narodzenia 2021 r. przypada 29. edycja kolędników misyjnych. Kochani, już najwyższy czas, żeby Wam przypomnieć, że wkrótce ruszamy z przygotowaniami do Kolędników Misyjnych 2021/2022

W tym roku nasi kolędnicy misyjni  będą pomagać dzieciom w Azji Środkowej: w Kazachstanie, Uzbekistanie  i Kirgistanie.  Kolęda misyjna odbędzie się w innej  formie. Kolędowanie będzie się odbywało w kościele i kaplicy. Młodzież i dzieci przedstawią scenkę przed każdą Mszą Świętą w niedzielę – Święto Świętego Szczepana 26 grudnia oraz 6 stycznia 2022 roku. Uprzejmie prosimy żeby ofiary składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Już dziś zapraszamy Was do naszego misyjno-ewangelizacyjnego przedsięwzięcia . Bądźcie z nami!

Tegoroczna pamiątka kolędowania nawiązuje kształtem do JURTY. Jurta to namiot pokryty skórami lub wojłokiem (grubą tkaniną wykonaną z sierści zwierząt), który do dzisiaj używany jest jako mieszkanie wśród ludów Azji Środkowej.