You are currently viewing Informacje związane z prymicjami Ks. Pawła Krzak

Informacje związane z prymicjami Ks. Pawła Krzak

1. W tym tygodniu mają być wykładane gabaryty. Prosimy by nie wykładać okien, drzwi większej ilości opon/4 z gospodarstwa/ żeby nie leżały przy drodze w czasie przejazdu prymicjanta.
2. Dekorowanie drogi od początku parafii do kościoła i do domu prymicjanta będzie w czwartek i piątek. Uprzejmie prosimy, aby włączyć się w tą akcję i koło swojej posesji udekorować drogę / udekorowane krzyże będą rozwożone/.
3. Prosimy, aby udekorować domy/okna/ które znajdują się przy drodze.
4. Wyjazd na powitanie prymicjanta w sobotę o godzinie 14.15 z pod nowego kościoła. Banderia, bryczka, powozy, zapraszamy motocyklistów i rowerzystów.
5. Powitanie Księdza prymicjanta na rynku w Starym Sączu o godzinie 16.10 . Prosimy, aby przy tym powitaniu byli obecni sołtysi, kapłani, przedstawiciele rady i rodzina.
6. Po przyjeździe do kościoła Ksiądz Prymicjant odprawi Nabożeństwo Majowe. O godz.18.00 Msza Święta parafialna.
7. Po nabożeństwie majowym prymicjant, osoby, które brały czynny udział w powitaniu udają się do Restauracji – Domu Weselnego „Zacisze”.
8. W przyszłą niedzielę uroczystość Prymicji Ks. Pawła Krzak. Prymicjant przyjdzie pieszo do kościoła. Później udaje się na plebanię i w procesji udaje się do kościoła.
9. Na początku Mszy Św. prymicyjnej będziemy składać życzenia Ks. prymicjantowi. Serdeczne zapraszam wszystkie delegacje, stowarzyszenia, przedstawicieli szkół, OSP, sołtysów, Seniorów, dzieci i młodzież.
10. Na zakończenie będzie procesja eucharystyczna. Zapraszam do niesienia feretronów. Zapraszam do udziału w tych uroczystościach w strojach ludowych.