Triduum Paschalne Rok 2019

Porządek  nabożeństw w Parafii Gołkowice

Wielki Czwartek – 18 kwietnia 2019 r.

  • O godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy po Mszy Św.: od 19.00 do 22.00
  • od 19.00 do 20.00: mieszkańcy Gołkowic Dolnych (adoracje prowadzi Koło Radia Maryja)
  • od 20.00 do 21.00 – mieszkańcy Gabonia Praczki i Skrudziny (adorację prowadzą Panie: Lidia Szewczyk;  Aniela Zagórowska, Aniela Kasprzyk)
  • od 21.00 do 22.00 – mieszkańcy Gołkowic Górnych (adoracje prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży wraz z Księdzem Katechetą)

Wielki Piątek – 19 kwietnia 2019 r.

Adoracja Pana Jezusa od 8.00 do 24.00
  • 8.00 do 9.00 Siostry zakonne i Ciemna Jutrznia
  • 9.00 do 10.00 mieszkańcy Skrudziny i Gabonia-Praczki
  • 10.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci ( ks. proboszcz)
  • 11.00 do 12.00 seniorzy, emeryci i renciści
  • 12.00 do 13.00 Róże Różańcowe
  • 13.00 do 14.00 ministranci i lektorzy
  • 14.00 do 15.00 DSM, Bractwo Dzieciątka Jezus, Pomocnicy Mari – Siostra Przełożona
  • 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego: Pani Alfreda  Biel i Pani Wioletta Ciuła
  • 16.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na sposób kalwaryjski (Pan organista Stanisław Adamczyk i Pan Andrzej Kałuziński)
  • 17.00 Liturgia Wielkiego Piątku
  • 19.00 Gorzkie Żale – wszystkie części.
  • 20.00 do 21.00  Droga Krzyżowa i adoracja aspiranci, ministranci i lektorzy
  • 21.00 do 22.00   mieszkańcy Gołkowic Dolnych i Górnych (pod przewodnictwem Chóru Parafialnego)
  • 22.00 do 23.00 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży pod przewodnictwem Ks. Katechety
  • 23.00 do 24.00 Droga Krzyżowa na sposób kalwaryjski (Pan organista Stanisław Adamczyk i Pan Andrzej Kałuziński).

Wielka Sobota: 20 kwietnia 2019 roku:

Adoracja Pana Jezusa od 8.00 do Wigilii Paschalnej w Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego:
  • 8.00 do 9.00 Siostry zakonne
  • od 9.00 do 10.00 mieszkańcy Skrudziny i Gabonia – Praczki
  • 10.00 do 11.00 wszystkie dzieci
  • 11.00 do 12.00 ministranci i lektorzy
  • 12.00 do 13.00 Róże Różańcowe – zelatorki Róż pod przewodnictwem Pani Stanisławy Krzak i Zofii Szewczyk, Dorota Konieczny,
  • 13.00 do 14.00 adoracja prywatna
  • 14.00 do 15.00 młodzież
  • 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego: starsi, seniorzy i emeryci
  • 16.00 do 17.00 adoracja prywatna
  • 17.00 do 18.00 mieszkańcy Gołkowic Dolnych (prowadzi Koło Radia Maryja)
  • 18.00 do 19.00 mieszkańcy Gołkowic Górnych (prowadzą: Zelatorzy Róż pod przewodnictwem Pani Józefy Kurzeja)
  • O godz. 19.00 Nabożeństwo Wigilii Paschalnej – Procesja Rezurekcyjna.
  • W Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego ( poświecenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Msza Św. o zmartwychwstaniu Chrystusa).

Nabożeństwo zakończy uroczysta procesja rezurekcyjna. Na procesję w sobotę wieczorem i rano w zmartwychwstanie zapraszam wszystkie, dzieci, młodzież, Rodziny, seniorów proszę o niesienie sztandarów,  feretronów, stowarzyszenia, Ochotniczą Straż Pożarną, wszystkich parafian i gości. Na liturgię w sobotę przynosimy świece .

Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę:

W Gołkowicach w Kościele o godzinie: 9.00;10.00; 11.00 i 11.30. (po poświeceniu pokarmów pozostańmy na adoracje krzyża)

W Skrudzinie w kaplicy o godzinie 11.00. u Sióstr Karmelitanek o godz. 11.30.

Niedziela Wielkanocna  21 kwietnia 2019  r.    

  • Msze Sw.:  6.00 –  i po niej procesja eucharystyczna ( Msza Św. wcześnie) .
  • 8.00 – w Kaplicy w Skrudzinie
  • 9.00
  • 10.30
  • 12.00
  • 16.00 Nieszpory i  Msza Sw.

Poniedziałek Wielkanocny  22 kwietnia  2019 r.

  • 7.00
  • 8.00 – w Kaplicy w Skrudzinie
  • 9.00
  • 10.30
  • 12.00
  • Nie będzie Mszy Św. po południu!

Wyniki konkursu na “Palmę Roku 2019”
Szczęść Boże.

  1. Ogorzały Marcin z rodzeństwem i rodziną
  2. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
  3. Gołdyn Karol
  4. Banach Krystian
  5. Jawor Michał
  6. Łomnicka Zosia
  7. Górka Mateusz
  8. Przychocka Weronika
  9. Przedszkole Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus
  10. Jurkiewicz Jakub

Wyróżnienia:

  • Faron Daniel
  • Zarabski Rafał
  • Zarabski Dawid
  • Klasa VII B
  • Janik Dorota
  • Cebula Agnieszka
  • Migacz Paweł
  • Potoniec Mikołaj
  • Owsianka Łukasz
  • Krzak Anastazja
  • Lorek Filip
  • Ciorici Alex
  • Wiktoria i Julia Biel
  • Bochenek Kuba
  • Faron Emilia
  • Duda Iza
  • Kuczaj Patrycja
  • Kurzeja Aleksandra
  • Florek Emilia i Arek
  • Biel Eryk
  1. Kwiatkowska Madzia
  2. Orłowski Przemek i Haza Ola
  3. Janik Iza
  4. Data Patryk
  5. Matysiewicz Adaś
  6. Janik Aleksandra
  7. Biryt Wojciech
  8. Szewczyk Magdalena
  9. Pasoń Roksana
  10. Jurek Jakub

Wyróżnienia:

  • Bieryt Karol
  • Cięciwa Magdalena
  • Cięciwa Jakub
  • Pach Łukasz
  • Cięciwa Ola
  • Szumacher Bartłomiej
  • Konieczny Kasia
  • Polak Jakub
  • Patryk, Dominik Aleksander
  • Łoboda Szymon