Ogłoszenia parafialne Poniedziałek Wielkanocny –  5 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy II Dzień Świat Wielkanocnych. Msze Św. o godz. 7.00; 8:00 w Skrudzinie; o 9:00; 10:30 i 12:00 . Nie będzie nieszporów i Mszy Św. po południu;
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na  budujący się nowy kościół.
  3. Trwamy w Oktawie Wielkanocy. Codziennie przed Mszą Św. poranną i wieczorną modlitwy i koronka  do Miłosierdzia Bożego
  4. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
  5. W środę o 17.30 Godzinki nowenna do MB Nieustającej Pomocy
  6. W czwartek modlitwy do Świętej Rity.
  7. W czwartek spotkanie na plebani po Mszy Św. wieczornej Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  8. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w piątek nie ma postu.
  9. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto Caritas.
  10. W przyszłą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Caritas – pomoc osobom i rodzinom potrzebującym.
  11. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii Świętej. W Gołkowicach o godz. 12.00. W kaplicy w Skrudzinie o godz. 13.30.
  • Spotkanie klasy 4 ze SZP w Skrudzinie w środę po Mszy Św. o godz. 17.00.
  1. Spotkanie klas: 4 a i 4 b ze SzP. w Gołkowicach w czwartek w kościele po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
  2. W imieniu  całej Parafii dziękuje za przygotowanie kościoła, dekoracji, wykonanie ciemnicy i grobu,  liturgii, prowadzenie adoracji. Dziękuję:
    • księdzu Katechecie Andrzejowi, również za wygłoszone kazania pasyjne; Ks. Prałatowi Augusty Oleksy; Księdzu Ks. Stanisławowi;  Siostrom zakonnym ( Siostrze zakrystiance Witosławie; Siostrze Przełożonej Donancji, Siostrze Nazarii, Siostrze Wiktorynie za wystrój głównego ołtarza;  ;  wszystkim Siostrom – na ręce Siostry przełożonej Donancji; Za wszelką pomoc: Mateuszowi Witnik – przywiezienie kwiatów z giełdy, Michałowi Witnik, Karol Gołdyn, Michał Ogorzały, Maria Fryc; Markowi Dąbrowskiemu, Rafałowi Konieczny, Antoni Konieczny, Marian Dąbrowski . Szafarzom Eucharystii; Klerykowi Janowi. Osobom i Siostrom zakonnym sprzątającym kościół w Wigilię Paschalną: Maria i Edward Fryc, Ola Biel, Justynka, Dorotka i Krzysztof Janik.
    • Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołkowicach ( za czuwanie i udział w procesjach)
    • Różom Różańcowym, Kołu Radia Maryja, młodzieży starszej i młodszej, dzieciom
    • Dziewczęcej Służbie Maryjnej; Bractwu Dzieciątka Jezus; Liturgicznej Służbie Ołtarza.
    • Panom za śpiewy, za Mękę Pańska: Ryszardowi Lorczyk, Tomaszowi Biel i Organiście Stanisławowi Adamczyk. Organistom: Pawłowi Kozieńskiemu i Leszkowi Stawiarskiemu.
    • Chórowi Parafialnemu na ręce Pani Ilony Jagieła
    • Orkiestrze ( na ręce Pana Leszka Stawiarskiego)
    • Panu Grzegorzowi Gorczowski za prowadzenie kroniki i strony internetowej.
    • Ceremoniarzom – Tomasz Zabrzański  i  Marcin Krzak, Szymon Kurzeja, LSO.
    • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu. Siostrom za przywiezienie i ułożenie kwiatów. Wszystkim za wszelkie dobro. Za świadectwo wiary i miłości.  Piękny udział w adoracjach i nabożeństwach.
  3. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
  • Pewna osoba z Gołkowic Dolnych
  • Osoby i Rodziny, które wpłaciły ofiary na konto parafialne i anonimowym.
  1. Można nabyć różne gazety.
  2. Dziękujemy wszystkim osobom, które zorganizowały kiermasz świąteczny, wykonane prace, trud i poświęcenie. Za zorganizowanie kiermaszu Mateuszowi Witnik i Karolowi Gołdyn, młodzieży. Dochód z kiermaszu wzniósł = 10.000 zł. Przeznaczony na budowę kościoła. Bóg zapłać.

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk