Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice 10 października 2021

Parafia Gołkowice – 10 październik 2021 r.

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Różaniec o godz. 15.00 i Msza Św. Niedziela adoracyjna .
2. Dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła i utrzymanie parafii.
3. W nowym kościele rozpoczęto montaż organów. Przygotowanie kotłowni do wykonywania ogrzewania i inne prace. Uprzejmie prosimy o pomoc i wspieranie.
4. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane do puszek, pomoc zdolnym dzieciom i młodzieży, Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać.
5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.
6. W poniedziałek adoracja Pana Jezusa od 7.00 do 18.00. Różaniec wcześniej o godzinie 17.30. i zakończenie adoracji.
7. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
8. W środę o godz. 17:00/ wcześniej/ Godzinki i nowenna do Matki Bożej NP.
9. W środę Nabożeństwo Fatimskie. O 17.30 Różaniec – prosimy, aby różaniec prowadziła Akcja Katolicka; o 18.00 Msza Św. z kazaniem i procesja z lampionami.
10. Od środy 10 minut przed Mszą Św. wieczorną Akcja Katolicka będzie prowadzić nowennę do Świętego Jana Pawła II.
11. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela ( modlimy się za nauczycieli, wychowawców, katechetów… Zapraszamy na Msze Św. i różaniec). Modlimy sie do Świętej Rity.
12. W piątek wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa.
13. W piątek Msza Święta w intencji Szkoły Podstawowej im JPII – Święto Szkoły o godzinie 9.00. Do kościoła zapraszamy klasy od 4 – 8.
14. W sobotę wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.
15. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Piotra Prusakiewicz. Będzie zapraszał do Rycerstwa Św. Michała Archanioła.
16. W przyszła niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na dzieła, które prowadzą Księża Michalici.
17. Różaniec i Msza Święta w Skrudzinie, w kaplicy codziennie o godz. 7.00.
18. Od dzisiaj są wyłożone kartki na wypominki. Wypominki są roczne – wpisujemy na nie najbliższe osoby i listopadowe – wpisujemy wszystkie inne osoby. Chciejmy pamiętać o naszych zmarłych, ofiarować im dobre uczynki, modlitwę, pomoc i serce.
19. Dziękujemy za ofiary złożone na Caritas, wyniosły 4800 zł. Bóg zapłać.
20. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
• Ksiądz Prałat Augustyn Oleksy
• Pani Galicka z Krakowa
• Pewna Rodzina z Gabonia Praczki
• Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto
21. Zbliżają się uroczystości wszystkich świętych bardzo proszę o uporządkowanie
cmentarza, grobów naszych bliskich.
22. Prosimy zgłosić do opiekuna cmentarza lub na plebanię – jeżeli zauważymy, groby
opuszczone, o które nikt nie dba .
23. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystości odpustowe w Skrudzinie.
24. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela. Promyczek
Dobra i Mały Promyczek Dobra . Świece woskowe, wkłady, różańce, książeczki i inne.
25.W tym tygodniu spotkania:
• zbiórka ministrantów w piątek o godz. 17.00
• Spotkanie młodzieży w piątek o godz. 19.00
• Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec w niedzielę 24 października.