Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 22 sierpnia 2021 r.

Parafia Gołkowice –22 sierpnia  2021 r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.30 i o 12:00, na Prehybie 0 13.30; po południu Nieszpory o 14.50 (wcześniej) i Msza Święta.
2. Bóg zapłać za ofiary na kościół i utrzymanie parafii.
3. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego. Święto Świętego Bartłomieja.
4. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 6.30; wieczorem godz. 18.00.
6. W czwartek modlimy się do Św. Rity. Do skrzynki przy wyjściu z kościoła składajmy podziękowania i prośby do Św. Rity i Św. Antoniego i Matki Bożej.
7. W piątek wspomnienie Świętej Moniki.
8. W sobotę wspomnienie Świętego Augustyna.
9. W przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Odpust w Gaboniu.
10. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

*Małgorzata i Marian Szyszka z USA = 1000 dolarów
  *Nowożeńcom  i narzeczonym osobom, które wpłaciło ofiary na konto parafialne i osobom i rodzinom anonimowym..  Bóg zapłać
11. Korzystając z dobrej pogody zróbmy porządki na cmentarzu, grobach naszych bliskich. Uprzejmie prosimy, aby zgłosić na plebanię lub opiekuna cmentarza jeżeli widzimy groby opuszczone.
12. W sobotę swoje imieniny będzie przeżywał Ksiądz Prałat Augustyn. Życzymy Księdzu Prałatowi dużo zdrowie Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy na przyszły czwartek –
2 września, na godzinę 18.00 delegacje, przedstawicieli różnych grup, aby modlić się i składać księdzu Prałatowi życzenia. Ksiądz Augustyn w tych dniach gdzieś wyjeżdża.
13. Uroczystości patriotyczne na Prehybie będą: 12 września (niedziela) o godz. 14.00.
Uprzejmie proszę o pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości: Pana Sołtysa z
Gaboń Praczka – Andrzej Kuczaj i Panie z Gabonia Praczki. Ochotniczą Straż
Pożarna z Gołkowic Górnych, szkoły i Was Drodzy parafianie
14. Adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku i tak będzie w każdy poniedziałek, w naszym kościele będzie adoracja od godz. 7.00 do 18.00. Dyżur będą pełnić osoby i rodziny. Serdecznie zapraszam, aby znaleźć chwilę czasu i przyjść na adorację. ……
15. Wszystkim ciężko pracującym, przeżywającym jeszcze wakacje i urlopy przekazujemy Boże błogosławieństwo.
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny i inne oraz różne wydawnictwa, wodę, olej i sól egzorcyzmowane.

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk

ZARZĄD KOŁA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU

ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ W STARYM SĄCZU i Parafia pw. Św. Antoniego w Gołkowicach

Uroczystość patriotyczną – rocznicową, która odbędzie się

u stóp Krzyża III Tysiąclecia .

W dniu 12 września 2021 r. o godz. 1400.

Zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

W tym dniu będzie można skorzystać z dojazdu

własnymi samochodami.

Po Mszy Św. Firma „RAJ” Pan Kinga i Andrzej Stawiarski poczęstują wszystkich wiejskim kołaczem.

Po uroczystościach zapraszamy do schroniska na Prehybie

S e r d e c z n i e

z a p r a s z a m y

Kochani i Drodzy Dobroczyńcy

Wiosna rozpoczyna się wraz z pierwszym kwiatem, dzień z pierwszym brzaskiem, noc z pierwszą gwiazdą, strumień z pierwszą kroplą, ogień z pierwszą iskrą, miłość z pierwszym odruchem dobroci względem bliźniego”. (Ks. Mazzolari)

Dziękuję za zorganizowanie festynu. Wykonanie wielu prac w przygotowaniu i przeprowadzeniu festynu.

Zgromadzone ofiary z festynu są przekazane na budowę nowego kościoła. To Wy Kochani wznosicie świątynię, która ma służyć nam i wielu pokoleniom. Dziękuję . Za każde piękne słowo, które podnosi, które dodaje sił. Dziękuję, za wszelkie wsparcie duchowe i materialne z serca Bóg zapłać!

Dziękuję Wam Kochani, że wspieracie , różne piękne dzieła: w Waszych modlitwach i pomocnych dłoniach, dziękuję Wam za dobro jakie ofiarujecie z serc, niech dobry Bóg stokrotnie Wam wynagradza. Święta Rita i Święty Antoni wypraszają wszelkie łaski.

Kto otrzymał dobrodziejstwo, powinien być wdzięczny”. (Seneka)

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk

SPONSORZY I OFIARODAWCY ROK 2021

1. Ksiądz Proboszcz Kazimierz Koszyk

2. Stawiarski Andrzej i Kinga „ RAJ”

3. Małgorzata i Marian Niemiec Sklep ABC

35. Joanna i Szymon Kurzeja

36. Joanna Pietrzak Korona Stylu

i wszystkim dobroczyńcom anonimowym

Kochani Organizatorzy i uczestnicy Festynu Parafialnego !

Żyć to znaczy dziękować za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach. [Phil Bosmans]

Bardzo dziękuję za organizację Festynu Parafialnego. Niezwykłe jest to iż każdego roku tak licznie angażujecie się w organizację Festynu. Wasza obecność i pomoc jest budująca i ujmuje za serce. Chciałbym podziękować każdemu z Was z osobna, za poświęcony czas, za życzliwość, złożone dary. Dziękuję wszystkim osobom anonimowym za ofiarowane rzeczy na festyn, dziękuję prowadzącym , dziękuję wszystkim grupom: Caritas Parafialnemu, Akcji Katolickiej, Szkolnemu Kołu Caritas, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej, sołtysom z Gołkowic Górnych i Gabonia Praczki, organizatorom, firmom, sklepom zaangażowanym .

Dzięki Wam Drodzy dobroczyńcy i organizatorzy kolejny rok mogliśmy się cieszyć wspaniałą zabawą, ale przede wszystkim wspierać budujący się kościół. Bóg zapłać!

Pamiętając w modlitwie i z serca dziękując

ks. proboszcz Kazimierz Koszyk