Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 30 kwietnia 2023 roku

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną. Niedzielę Dobrego Pasterza. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie)/nabożeństwo majowe/.; 9:00, 10:30; o 12.00: po południu o godz. 14.50 / wcześniej/ Nabożeństwo majowe i Msza Święta.
2. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.
3. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe, w kościele nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o 18.00. W sobotę przed Mszą Św.; w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 15.00. W kaplicy przez cały maj Msze Św. o godz.7.15 po Mszy Św. nabożeństwa majowe. W niedziele w kaplicy po Mszy Św. o godz. 8.00. Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych i odprawiania tych nabożeństw przy kapliczkach.
4. W poniedziałek 1 maja wspomnienie, Święto Józefa robotnika. Święto pracy.
5. W poniedziałek przez cały dzień adoracja
6. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego. Wspomnienie Św. Atanazego.
7. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedziele. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Odpust w Olszance
8. W czwartek wspomnienie Świętego Floriana. Módlmy się za Ochotniczą Straż Pożarną. Modlitwy do Świętej Rity.
9. W czwartek nabożeństwo majowe po Mszy Św. przy remizie OSP – przy figurze Św. Floriana.
10. W czwartek Spowiedź Święta od godziny 15.00 z półgodzinna przerwą o 16.00. Godzina Święta od 17.00. Nabożeństwo majowe po Mszy Św. przy remizie OSP.
11. W czwartek dzieci klas IV maja próbę przed rocznicą Komunii Świętej./ dzieci wracają do kościoła/.
12. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Kapłani do chorych pojadą o 8.30. W piątek wspierajmy misje święte.
13. W piątek od 17.00 Spowiedź Święta dla dzieci klas czwartych przed rocznicą.
14. W piątek spotkanie dzieci klas III po Mszy Św. w kościele – próba przed I Komunią.
15. W sobotę przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.00 adoracja. W sobotę nabożeństwo majowe będzie przed Msza Św. o 17.45. Święto Św. Filipa i Jakuba.
16. Próba scholii w sobotę o godzinie 10.00.
17. W niedzielę 7 maja o godzinie 12.00 Rocznica I Komunii Świętej.
18. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic w Różach.
19. W przyszłą niedzielę składka na budowę nowego kościoła. Wpierajmy to wielkie dzieło.
20. W przyszłą niedzielę pielgrzymka do Skrudziny ->> zobacz szczegóły <<- o 16.00 nabożeństwo majowe i Msza Św.. Później zapraszamy na piknik przy szkole w Skrudzinie. Nie ma Mszy Św. o 15.00 w kościele.
21. Z okazji najbliższych świąt udekorujemy nasze domu, mieszkania flagami narodowymi.
22. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia .
23. W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
o Dzieci klas III wraz z rodzicami dar ołtarza = 3000 zł
o Kinga i Paweł Jodłowscy z Naszacowic na kinkiet
o Kazimiera Gorczowska wraz z rodzicami: Janiną i Franciszkiem z Gaboń Praczki
o Pewna rodzina i pewna osoba z Gołkowic Dolnych
o Pewnej osobie z Gołkowic Górnych i z Nowego Sącza
o Osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto parafialne.
24. Zapowiedzi przedmałżeńskie.
25. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny , Niedziela, Mały Gość Niedzielny, różne wydawnictwa oraz zioła.
26. Festyn Parafialny będzie 11 czerwca na placu przy kościele.
27. Uprzejmie proszę o składanie w najbliższym czasie różnych rzeczy na loterie i cegiełki Świętego Antoniego. Loterię.