Ogłoszenia Parafia Gołkowice 26 grudnia 2020 r.

1. Przeżywamy II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Msze Św.: o 7.00, 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.30 i o 12:00. Po południu nie ma Nieszporów i Mszy Św. Dzisiaj jest poświęcenie owsa.

2. Przeżywamy Oktawę po Bożym Narodzeniu.

3. W niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

4. Na okres Bożego Narodzenia 2020 r. przypada 28. edycja kolędników misyjnych.  W tym roku przedsięwzięcie kolędników misyjnych wyjątkowo ograniczy się do przedstawienia scenki kolędowej w kościele parafialnym 26 grudnia – w Święto Św. Szczepana i w niedzielę 27 grudnia. Po Msza Świętych przy wyjściu z kościoła do puszek będą zbierane ofiary na misje, również przy wyjściu z kościoła znajdują się skarbonki, do których składajmy ofiary na misje,  projekty misyjne przedstawione przez Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej

5. Serdecznie dziękuje za przygotowania kościoła i kaplicy na święta, wykonanie szopek, pomoc przy strojeniu choinek: Siostrze  Witosławie, Siostrze  przełożonej Donancji,  wszystkim siostrom,  Maria i Marian Zagórowski wraz z rodziną;  Marek Dąbrowski, Rafał Konieczny, Marian Dąbrowski, Tadeusz Pierzga. Dziękujemy klerykom: Mateusz Witnik i Paweł Krzak, Janowi Gancarczyk. Młodzieży:  Tomasz Zabrzański, Patryk Krzak, Michał Ogorzały, Jakub Horowski, Karol Gołdyn. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Organistom,  scholii oraz KSM. Wszystkim księżom,  osobom, które włożyły wiele trudu i pracy. Bóg zapłać.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i przeprowadzili kiermasz świąteczny, poświęcili swój czas  i zdolności. Ofiary z kiermaszu wyniosły: 7000 zł /siedem tysięcy/. Ofiary te przeznaczone na budowę nowego kościoła. Dziękujemy Mateuszowi Witnik za zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu oraz za załatwienie konserwacji zabytkowej, ruchomej szopki i figury Świętego Antoniego, która będzie umieszczona w kaplicy w Skrudzinie. Bóg zapłać.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

  •  Pewna osoba z Gołkowice Górnych
  • Pewna rodzina i firma z Gołkowic Dolnych
  • Anna i Jacek Tarkowski z Naszacowic
  • Rodzina z Naszacowic
  • Elżbieta i Józef Nicpoński ze Skrudziny.
  • Wszystkim ofiarodawcom anonimowym Bóg zapłać.

8. Nabywajmy różne gazety, kalendarze i foldery naszej Parafii.
9. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w…………/ruchoma szopka/

Ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk