Ogłoszenia parafia Parafia Gołkowice 22 listopad 2020 r.

 1. Przeżywamy XXXIV  Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla.  Msze Św. o 7.00; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.15(katecheza);10.30 i  o 12:00. Po południu o godz. 14.50 /wczesniej/ modlitwy za zmarłych i Msza Św. Dzisiaj za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Królowi można uzyskać odpust.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej  i LSO.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i funkcjonowanie  parafii oraz budowę kościoła.
 4. Dzisiaj jest pogrzeb + Śp. Kazimierza Plata ze Skrudziny o godz. 13.30 Msza Św. pogrzebowa. O 12.50 w kaplicy na cmentarzu różaniec. Módlmy się ………….
 5. W środę o godz. 17.30: Godzinki i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W środę po Mszy Św. wieczornej na plebani spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej.
 7. W czwartek modlitwy do Św. Rity.
 8. Od środy wieczorem do piątku w naszej Parafii będziemy gościć relikwie błog. księdza Popiełuszki. W czwartek przez cały dzień będzie otwarty kościół. Zapraszamy do nawiedzenia kościoła i modlitwę prywatną przy relikwiach  Księdza Popiełuszki.
 9. W czwartek o godzinie 14.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 Msza Święta. Prosimy, aby koronkę prowadziło Koło Radia Maryja.
 10. W czwarte po Mszy Św. wieczornej KSM przedstawi montaż słowno – muzyczny o Ks. J. Popiełuszce.
 11.  W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w dni tygodnia będą w kościele codziennie o 6.30  w kaplicy w Skrudzinie o 7.00; pół godziny wcześniej Godzinki o NMP.  W niedziele w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy o 8.00, wcześniej godzinki.
 12.  Zapraszam  dzieci, młodzież, całe rodziny do udziału w Roratach. Przygotujmy lampiony; będzie losowane Dzieciątko Jezus; prosimy o wykonywanie ozdób na choinkę ( będą nagrody) ozdoby wykonujemy przez cały tydzień również na  niedziele; będziemy uczestniczyć w programie z Małego Gościa Niedzielnego: „Cud nad cudami ”, w czasie rorat będziemy poznawać tajemnicę Mszy Świętej.  
 13.  W najbliższą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Caritas naszej Parafii. Wspierajmy działalność Caritas i ludzi potrzebujących. W Adwencie trzeba wykonać wiele dobrych uczynków.
 14. W  sklepach będą  wystawione kosze Caritas. Składajmy óżne dary, rzeczy na pomoc dla osób i rodzin potrzebujących –  to dobry uczynek adwentowy.
 15. Panowie  Organiście pójdą  z opłatkami, od poniedziałku 30 listopada : Pan Stanisław Adamczyk – Gołkowice Dolne; Pan Leszek Stawiarski Gaboń Praczka i Skrudzina; Pan Paweł Kozieński Gołkowice Górne i ulica Mostowa.  Za opłatki nie płacimy, tylko przy tej okazji składamy ofiarę za całoroczną pracę w kaplicy i parafii. Organiści starają  się grać jak najlepiej,  solidnie  służyć nam wszystkim, przyjmijmy ich  z życzliwością. …..program  zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 16. W niedługim  czasie chcemy montować  organy w nowym kościele. Ten montaż jest uzależniony od tego, czy zdołamy zgromadzić fundusz na ten szlachetny cel. Panowie organiście będą mieli  listy, by zapisywać ofiarodawców oraz cegiełki na montaż organów. Uprzejmie i gorąco proszę, aby każdy, w miarę swoich możliwości złożył cegiełkę na montaż tych organów. Proszę przekazywać organistom, wpłacać na konto parafialne, wrzucać na tacę.  Jak sami wiecie prace wewnątrz kościoła  są bardzo drogie. To dzięki Wam powstaje wiele pięknych dzieł. Bóg zapłać za wszelka pomoc i zrozumienie.
 17.  Zazmarłą Antoninę Krzak zostanie odprawionych 11 Mszy Św. o uczestników pogrzebu.
 18.  Bóg zapłać za ofiary na kościół:
  • Pani Malik wraz z córką Magdaleną Janik z mężem i rodziną ze Skrudziny
  • Pewna osoba z Nowego Sącza i Siołkowej koło Grybowa.
  • Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacają ofiary na konto Bóg zapłać.
 19. Wszystkim solenizantom  i solenizantkom składamy najlepsze życzenia.
 20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
 21. Można i trzeba nabywać świece na stół wigilijny.
 22. W najbliższy czwartek będą montowane 3 witraże w nowym kościele.

Ks. Proboszcz Kazimierz Koszyk