Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 21 listopada 2021

Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice
21 listopada 2021 r.

Parafia Gołkowice – 21 listopada 2021 r.
1. Przeżywamy XXXIV Niedzielę. Msze Św. o 7.00; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.15(katecheza);10.30 i o 12:00. Po południu o godz. 14.50 modlitwy za zmarłych i Msza Św.
2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę kościoła.
3. Wczoraj 16 ministrantów zostało wyświęconych na lektorów. Dzisiaj o 10.30 przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
4. Przez cały tydzień modlitwy i wypominki o godz. 17.30. ( z wyjątkiem środy)
5. Msze Św. w kaplicy w środę i piątek o 7.15. Przed Mszą Św. modlitwy za zmarłych.
6. W poniedziałek wspomnienie Św. Cecylii Patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Składamy życzenia organistom, chórowi, scholom. Dziękując im za piękne śpiewy prośmy Św. Cecylię o pomoc i opiekę. PO Mszy Świętej spotkanie Chóru na plebani.
7. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego.
8. W środę o godz. 17:30 godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
9. W czwartek modlitwy do Rity.
10. W czwartek o godzinie 17.30 spotkanie klas III z rodzicami.
11. W sobotę próba scholii o godzinie 10.00 na wikarówce.
12. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty będą w kościele codziennie o 6.30 w kaplicy w Skrudzinie o 7.00; pół godziny wcześniej Godzinki o NMP. W niedziele w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy o 8.00, wcześniej godzinki.
13. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, całe rodziny do udziału w Roratach. Przygotujmy lampiony; będzie losowane Dzieciątko Jezus; prosimy o wykonywanie ozdób na choinkę ( będą nagrody) ozdoby wykonujemy przez cały tydzień również na niedziele; będziemy uczestniczyć w programie z Małego Gościa Niedzielnego: „Droga do Betlejem”.
14. W najbliższą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Caritas naszej Parafii. Wspierajmy działalność Caritas i ludzi potrzebujących. W Adwencie trzeba wykonać wiele dobrych uczynków.
15. W sklepach będą wystawione kosze Caritas. Również w Biedronce: w Starym Sączu w piątek i sobotę będą zbierane różne dary, rzeczy na pomoc dla osób i rodzin potrzebujących – to dobry uczynek adwentowy.
16. Panowie Organiści od poniedziałku 29 listopada pójdą z opłatkami. Pan Stanisław Adamczyk – Gołkowice Dolne; Pan Paweł Kozieński – Gołkowice Górne . Pan Leszek Stawiarski – Skrudzina i Gaboń Praczka. Za opłatki nie płacimy, tylko przy tej okazji składamy ofiarę za całoroczną pracę w kaplicy i parafii. Organiści starają się grać jak najlepiej, solidnie służyć nam wszystkim, przyjmijmy ich z życzliwością. …..program .. patrz kartka…… Pan Leszek organista w kaplicy poda listę w najbliższym czasie..
17. W imieniu całej Parafii z całego serca dziękuję osobom, rodzinom, firmom za ufundowanie stacji drogi Krzyżowej. Dziękuje za ofiary indywidualne i za ofiary złożone do puszek. Od parafii jest stacja dziesiąta.
18. Specjalna Msza Święte i intencji fundatorów i dobroczyńców drogi krzyżowej będzie w niedzielę 5 grudnia o godzinie 9.00.
19. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
◦ Parafia w Słopnicach.
◦ Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto, Bóg zapłać.
20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela ……