Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice 19 luty 2023 r.

1. Przeżywamy 7 Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie);
9:00; 10:30 i 12:00 ; o 14:50/wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
2. Dzisiaj Nabożeństwo 40-godzinne. Po Mszach Św lub po południu zapraszam na adoracje.
3. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i utrzymanie Parafii.
4. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na pomoc dla osób i rodzin dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać.
5. W poniedziałek modlitwy do Świętego Charbela, adoracja od przez cały dzień.
6. We wtorek o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
7. W tym tygodniu przeżywamy Środę Popielcową – rozpoczęcie Wielkiego Postu, zachęcamy do czynów pokutnych. Rozpoczyna się okres wielkanocny. Msze Św.: o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i po południu o 18.00; w kaplicy w Skrudzinie o godz.8.00 . Na wszystkich Mszach Św. posypanie głów popiołem. W środę popielcowa obowiązuje post ścisły i abstynencja.
8. W środę popielcową będą zbierane ofiary do puszek Caritas diecezjalny i parafialny.
9. Od przyszłego tygodnia w sklepach będą wystawione kosze Caritas i zbierana żywność, składajmy różne dary dla potrzebujących.
10. Rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu.
11. Zapraszam wszystkich na:
Droga Krzyżowa: Kaplica w Skrudzinie: w piątek o godz.: 17.00 w niedziele
Kalwaryjska Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz.8.00 i w
Gołkowicach w piątek o godz. 18.00 i w niedzielę Kalwaryjska
Droga Krzyżowa po Mszy Św. o godz. 7.00.
Gorzkie Żale: w Gołkowicach w niedziele: o godz. 12.00 i 16.00 i potem Msza Św.
w kaplicy: 14.00 i po Gorzkich Żalach w Wielkim Poście Msza Św.
12. W środę o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
13. W czwartek Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie pod przewodnictwem Ojca Pacyfika wcześniej/ zwróćmy na to uwagę/ , o 16.30 Różaniec, prosimy, aby różaniec poprowadziło Koło Radia Maryja, o godzinie 17.00 Msza Święta.
14. W czwartek o godzinie 19.00 dzień skupienie wszystkich księży z naszego dekanatu.
15. Msze Święte w Skrudzinie w środę Popielcowa o godz.8.00 w piątek o godz. 17.00.
16. W przyszłą niedzielę na plebani zebranie Rady Parafialnej i Ekonomicznej o godz.13.30.
17. W związku z planowanym pracami w nowym kościele zwracam się o przeprowadzenie zbiórki ofiar.
18. W nowym kościele: są wykonywane barierki, w środę będą montowane witraże: numer 1; 4 i 6. Dziękujemy ofiarodawcom tych witraży. Uprzejmie prosimy o dalsze fundowanie witraży i kinkietów. Po świętach wielkanocnych będą montowanie stacje drogi krzyżowej / lekkie opóźnienie jest spowodowane, że odlewnik miał problemy ze zdrowiem/.
19. Uprzejmie prosimy o fundatora tabernakulum do kaplicy Świętej Rity.
20. W imieniu parafii dziękuję wszystkim za ofiary na kościół:
• Parafia w Krościenku.
• Chór Parafialny ofiarna kinkiet do nowego kościoła
• Pewne osoby i rodziny z Gołkowic Górnych i Gołkowic Dolnych i Naszacowic
• Joanna Zabłocka z Gołkowic Górnych
• Osobom i rodzinom anonimowym i tym którzy wpłacili ofiary na konto.
21. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny. Niedziela i inne, baranki na stół wielkanocny. Przy wyjściu do zabrania są kartki z lista produktów do paczki dla Ukrainy.
22. W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia uczynków
miłosierdzia modlitwa, post, jałmużna.