Ogłoszenia parafialne Parafia Gołkowice – 11 lipca 2021

Parafia Gołkowice – 11 lipca 2021 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.30. i 12.00 . Na Prehybie dzisiaj Msza Św. o godz. 12.00. Po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta.
2. Witamy w naszej parafii i naszych rodzinach wszystkich, którzy przybyli na czas odpoczynku i wakacji.
3. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na budowę nowej świątyni.
4. W poniedziałek wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu.
5. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego. Wspomnienie Świętych: Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji.
6. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.30 Różaniec. Prosimy, aby Różaniec prowadziło Koło Radia Maryja. O godz. 18.00 Msza Święta i procesja z lampionami wokół kościoła.
7. We wtorek modlimy się za Ojca Krzysztofa Przychockiego z okazji zbliżających się imienin.
8. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
9. W czwartek modlimy się do Św. Rity.
10. W piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel. W piątek odpust ku czci MB Szkaplerznej u Sióstr Karmelitanek w Gołkowicach.
Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na odpust w piątek o godzinie 16.00, połączony z dziękczynieniem Bogu za 100 lat istnienia Zgromadzenia. Jubileuszowa i odpustowa Msza Święta będzie u Sióstr o godz. 16.00.
11. W związku z odpustem Nie będzie Mszy Św. wieczornej w kościele. Serdecznie zapraszamy na odpust do Sióstr.
12. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.
13. W przyszłą niedzielę/ wcześniej ze względu na festyn/ po wszystkich Mszach Św. będzie poświecenie samochodów i innych pojazdów i modlitwy za kierowców ( zechciejmy wszyscy poświecić pojazdy).
14. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. do puszek będą zbierane ofiary: „ Jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr” Organizacja MIWA wspiera w ten sposób misjonarzy kupując im środki transportu. Na pamiątkę zabierzemy breloczki do kluczy, pamiątki do samochodu.
15. W przyszłą niedzielę będzie Msza Św. na Prehybie o godzinie 13.30.
16. Zapisy na Pieszą pielgrzymkę z Tarnowa do Częstochowy w zakrystii….( patrz kartka)
17. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
– osobom i rodzinom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto. Bóg zapłać.
18. Uprzejmie i gorąco prosimy o składanie ofiar w kościele, kancelarii i grupowym, aby dalej kontynuować prace.
19. Dyżur w parafii w tym tygodniu pełni Ksiądz Katecheta Andrzej.
20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela, Przewodnik Katolicki. Promyczek Dobra.
21. Wszystkim rolnikom w pracach oraz przeżywającym wakacje i urlopy przekazujemy Boże błogosławieństwo.
22. Zapowiedzi przedmałżeńskie …… patrz kartka…………….
23. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można nabywać losy z loterii fantowej i cegiełki. Można wygrać wiele ciekawych rzeczy, w tym samochód osobowy.
24. Módlmy się za pielgrzymów, którzy są na pielgrzymce w Medjugorie
25. Na ołtarzach Matki Bożej i Serca Jezusa jest olej Świętego Charbela, przysłany z Libanu. Można go zabrać. Ofiary, które złożymy przy okazji będą przeznaczone na kult Świętego Charbela w Libanie.

Ks. proboszcz Kazimierz Koszyk