Ogłoszenia parafialne Gołkowice 29 marzec 2020 r

 1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Msze Św. o godz. 7.00 o godz. 8:00 /w kaplicy/; 9:00; 10:30 i 12:00; o 13.00 w kaplicy u Sióstr Karmelitanek i o godz. 16.00.
 2. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 14.00 w kaplicy w Skrudzinie.
 3. Dzisiaj będą transmitowane Msze Św. na facebooku o godzinie 9.00 i o godz. 14.00 w języku portugalskim.
 4. Dzisiejsza, piąta już niedziela Wielkiego Postu rozpoczyna szczególny czas rozmyślania nad męką Pańską, co wyraża symbolika zasłoniętych krzyży. Chcemy bowiem z Jezusem krok po kroku przejść ostatnią drogę – aż do zmartwychwstania.
 5. We wtorek modlimy się do Świętego Antoniego / koronka i nowenna/.
 6. We środę o 17.30 Godzinki, nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do duchowej łączności i modlitwy w tej godzinie.
 7. W I czwartek przypada 15 rocznica odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II.
 8. W czwartek Godzina Święta od 17.00. Prosimy, aby Godzinę Święta prowadziło Koła Radia Maryja – 5 osób . Modlitwy do Świętej Rity.
 9. W I piątek, który jest dniem wynagrodzenia Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy i szczególnej modlitwy w intencji misjonarzy, misjonarek i wszystkich współpracujących z misyjnym dziełem Kościoła, zachęcamy do modlitwy w tej intencji i duchowej Komunii Św. w duchu wynagrodzenia za grzechy.
 10. W I sobotę o 17.00 łączmy się duchowo z racji nabożeństwa pierwszych sobót, odmawiając w rodzinach Różaniec i wynagradzając przez duchowe przyjęcie Komunii Św. Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi, jakimi jest obrażane.
 11. W przyszłą niedzielę Palmową Msze Św. o godz.7.00; 6.00 w kaplicy; 9.00; 10.30; 12.00; w kaplicy u Sióstr o 13.00 i po południu o 16.00.
 12. W związku z restrykcjami związanymi z epidemią koronawirusa nie będzie możliwa posługa sakramentalna chorym ani z racji pierwszego piątku, ani przed świętami wielkanocnymi. Jedynym wyjątkiem jest bezpośrednie niebezpieczeństwo śmierci. Przy tej okazji prosimy wszystkich chorych, starszych wiekiem i doświadczających cierpienia, aby łączyli swoje krzyże z Krzyżem Zbawiciela, upraszając w ten sposób łaskę uwolnienia od panującej epidemii..
 13. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafialne na budowę kościoła i utrzymanie parafii. Ostatnio są wykonywane schody na chór i na zapleczu kościoła……
 14. Uporządkujmy na święta cmentarz, groby naszych bliskich.
 15. Przy wyjściu, w babińcu można nabyć sakramentalia; olej, sól. Świece, kadzidło egzorcyzmowane, różne książki i różne gazety.
 16. Codziennie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 9.00 są transmitowane przez facebooka nabożeństwa i Msze Święte . Starajmy się w nich uczestniczyć i przyjąć Komunię Świętą duchową.
 17. Na stronie internetowej i facebooku są zamieszczone rekolekcje na starszych i młodzieży oraz dla dzieci. Rekolekcji wysłuchajmy przez cztery dni, rozważajmy słowo Boże i módlmy się.

Ogłoszenie dodatkowe
Zbliża się kolejny Pierwszy Piątek Miesiąca (3 kwietnia) i wielu rodziców, których dzieci uczestniczą w Pierwszych Piątkach Miesiąca prosi o wyjaśnienie, co robić, jeśli w najbliższy pierwszy piątek dziecko ze zrozumiałych względów opuści nabożeństwo w kościele? Czy dzieci będą musiały „od nowa” rozpoczynać dziewięciomiesięczny cykl nabożeństw?
Odpowiedź brzmi: nie. Opuszczenie pierwszego piątku w aktualnej sytuacji nie jest zaniedbaniem! Gdy tylko minie czas pandemii i znowu będzie można uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, wtedy będzie można kontynuować nabożeństwo bez konieczności rozpoczynania go na nowo. Oczywiście, zachęcam do niepoprzestawania udziału w tym szczególnym nabożeństwie nawet po „zgromadzeniu” Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca.
Serdecznie zachęcam do praktyki wzbudzania sobie aktu żalu doskonałego (żal za grzechy z miłości do Boga), Komunii duchowej, modlitwy w domu, zwłaszcza z całą rodziną, w tym do wspólnego odprawiania nabożeństwa Drogi Krzyżowej, oglądania „transmisji na żywo” nabożeństw kościelnych.

Ks. Tomasz Lelito
Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Tarnowskiej