Ogłoszenia parafialne Gołkowice 24 listopad 2019 r

 1. Przeżywamy XXXIV  Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla.  Msze Św. o 7.00; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00, 10.15(katecheza);10.30 i  o 12:00. Po południu o godz. 14.50/wczesniej/ modlitwy za zmarłych i Msza Św. Dzisiaj za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Królowi można uzyskać odpust.
 2. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej  i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzisiaj przeżywamy niedzielę synodalną.  
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła.
 4. We wtorek – 26 listopada 2019 r.;  Msza Święta o uzdrowienie, uwolnienie o godz. 18.00, pod przewodnictwem Ojca Pacyfika. Zapraszamy Was wszystkich, zaproście swoich krewnych i znajomych. Po Mszy Św. modlitwy wstawiennicze i nałożenie rąk. Będzie można nabyć różne książki, dewocjonalia, sakramentalia. Można płacić kartą płatniczą. Różaniec o godz. 17.30, prosimy, aby różaniec prowadziło Koło Radia Maryja.
 5. We wtorek podczas Mszy Św. o uzdrowienie będzie zbierana składka na utrzymanie klasztoru
 6. W środę o godz. 17.30: Godzinki i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek imieniny będzie przeżywał Ks. Katecheta Andrzej. Zapraszamy na godz. 18.00 delegacje, przedstawicieli grup, władz, szkół, aby się modlić i  składać życzenia Ks. Andrzejowi.
 8. W czwartek modlitwy do Św. Rity.
 9. W piątek wyświęcanie chłopców, młodzieńców na lektorów. Zapraszamy rodziców, rodziny na te uroczystości na godz. 18.00 do Parafii Św. Elżbiety w Starym Sączu.   
 10. W sobotę Święto Świętego Andrzeja Apostola .
 11.  W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty będą w kościele codziennie o 6.30  w kaplicy w Skrudzinie o 7.00; pół godziny wcześniej Godzinki o NMP.  W niedziele w Gołkowicach o 6.30 w kaplicy o 8.00, wcześniej godzinki.
 12.  Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, całe rodziny do udziału w Roratach. Przygotujmy lampiony; będzie losowane Dzieciątko Jezus; prosimy o wykonywanie ozdób na choinkę ( będą nagrody) ozdoby wykonujemy przez cały tydzień również na  niedziele; będziemy uczestniczyć w programie z Małego Gościa Niedzielnego: „Radujcie się Pan jest blisko”, roraty z Ks. Kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
 13.  W najbliższą niedzielę do puszek będą zbierane ofiary na Caritas naszej Parafii. Wspierajmy działalność Caritas i ludzi potrzebujących. W Adwencie trzeba wykonać wiele dobrych uczynków.
 14. W  sklepach będą  wystawione kosze Caritas. Również w  Biedronce: w Starym Sączu w Mostach i przy rondzie JPII,   w piątek i sobotę będą zbierane różne dary, rzeczy na pomoc dla osób i rodzin potrzebujących –  to dobry uczynek adwentowy.
 15. Panowie  Organiście pójdą  z opłatkami, od poniedziałku 2 grudnia : Pan Stanisław Adamczyk – Gołkowice Dolne; Pan Leszek Stawiarski Gaboń Praczka i Skrudzina; Pan Paweł Kozieński Gołkowice Górne i ulica Mostowa.  Za opłatki nie płacimy, tylko przy tej okazji składamy ofiarę za całoroczną pracę w kaplicy i parafii. Organiści starają  się grać jak najlepiej,  solidnie  służyć nam wszystkim, przyjmijmy ich  z  życzliwością. …..program  zostanie podany w przyszłą niedzielę.  
 16.  Zapowiedzi przedmałżeńskie
 17.  Bóg zapłać za ofiary na kościół:
  1. Parafia w Łabowej i Pan Janusz Cabak z Łabowej
  2. ofiary z Mszy Św. od uczestników pogrzebu + Śp. Anna Kotala ze Skrudziny = 800 zł
  3. Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacają ofiary na konto Bóg zapłać.
 18. Wszystkim solenizantom, szczególnie Andrzejom; Księdzu Andrzejowi składamy najlepsze życzenia.
 19. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
 20. Można i trzeba nabywać świece na stół wigilijny.
 21. W najbliższym tygodniu proszę zabrać z cmentarza, z grobów naszych bliskich to co mamy zabrania. Będę usuwane zmarznięte chryzantemy, kwiaty. Kwiat ów i ziemi nie wrzucamy do kontenerów tylko kładziemy przy kontenerach.  Przygotujmy cmentarz na zimę. Bóg zapłać za ciągłą troskę o cmentarz, groby.
 22. Zaproszenie Akcji Katolickiej do odmawiania różańca z RDN
 23. Informacja sekretariatu synodu