Ogłoszenia parafialne Gołkowice 21 grudzień 2019 r

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz.14.50/wcześniej/ Nieszpory i Msza Św.
  2. We wtorek   Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św.  będą odprawiane rano o 6.30; oraz w kaplicy o godz. 7.00. Po południu nie ma Mszy Św.
  3. Po Mszach Św. zabierzmy Światło z Betlejem zanieśmy do naszych domów i przechowajmy je do momentu zapalenia świec na stole wigilijnym . W Wigilię zachowajmy tradycyjny post./ przynieśmy świece i znicze/.
  4. We wtorek w nocy Msze Św. nazywane Pasterką: w kaplicy w Skrudzinie o 22.00 i w kościele o 24.00. Składka w czasie pasterki na fundusz życia i dom samotnej matki w Tarnowie.
  5. 24. XII o godz. 23.00 w kościele w Gołkowicach, przed Pasterką KSM zaprasza na wspólne „Wigilijne Kolędowanie” które pomoże nam jeszcze lepiej i owocniej przeżyć Święta Bożego Narodzenia.
  6. W środę  Uroczystość Bożego Narodzenia.  Najpiękniejsza rodzinna uroczystość, Msze Św. jak w  niedzielę.
  7. Od  czwartku  przeżywamy Oktawę po Bożym Narodzeniu.
  8.  W czwartek II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Msze Św. jak w niedziele. Nie będzie Mszy Św. po południu. Poświęcenie owsa.
  9. W II Dzień Świąt w czwartek po Mszach Św. w kaplicy o 8.00; w kościele o 10.30: rozesłanie kolędników misyjnych. Przyjmijmy dzieci, młodzież do naszych domów, wysłuchajmy przedstawienia, poczęstujmy ich czym możemy- aby Kolędnicy Misyjni przynieśli nam szczęście. Uprzejmie prosimy pozamykać psy i pomóc kolędnikom.
  10. W piątek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach Św. poświęcenie wina. Poświęcone wino kosztujemy jako lekarstwo.
  11.  Z okazji świąt zadbajmy o groby naszych bliskich –  zaświećmy znicze.
  12. W przyszłą niedzielę Święto Najświętszej Rodziny.
  13. Ofiary z wszystkich  Świąt będą przeznaczone na budowę  do nowego kościoła.
  14. Porządek kolędy  w tym tygodniu https://parafiagolkowice.pl/koleda-parafia-golkowice-na-rok-2019-2020
  15. Ukazał się kolejny numer „Echa z Gołkowic” . Dziękujemy Redakcji na czele z Państwem Anna i Grzegorz Gorczowski za przygotowanie echa. W echu są życzenia, godziny Mszy Św. porządek kolędy i wiele cennych informacji. Zabierzmy to echo do naszych domów, przekażmy osobom starszym.
  16. W imieniu naszej Parafii z całego serca dziękuję Państwu: Angelika i Grzegorz Klag, ich rodzinie, Dom Weselny „Zacisze” za bezinteresowne przygotowanie wigilii parafialnej. Bóg zapłać.
  17. Dziękujemy wszystkim za piękne uczestnictwo w roratach: dzieciom, młodzieży, rodzicom, seniorem, całym rodzinom. Bóg zapłać.
  18. Dziękujemy za ofiary na kościół: Pewnej osobie i rodzinie ze Skrudziny, pewna Rodzina z Łazów Brzyńskich.
  19. Można nabyć różne gazety: Gość Niedzielny, Niedziela, które mają świąteczne dodatki.
  20.  Za zmarłego + Śp. Jerzego Pasoń zostanie odprawionych 16 Mszy Św. od uczestników