Ogłoszenia parafialne Gołkowice 1 grudzień 2019 r

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Msze Św o 6.30; 8:00 (w Skrudzinie); 9:00;10.30 i  o 12:00. Po południu o godz.14.50(wcześniej) Nieszpory i Msza Św. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic w Różach.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła.
  3. Bóg  zapłać za ofiary składane dzisiaj do puszek na Caritas parafialny.
  4. We wtorek modlitwy do Św. Antoniego i Św. Franciszka Ksawerego.
  5. W środę godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30. wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników
  6. W środę po Mszy Św. wieczornej, na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich o obecność na tym spotkaniu.
  7. W czwartek Spowiedź Święta przed pierwszym Piątkiem od godz. 15.00 z pół godzinna przerwą o 16.00. Zapraszamy wszystkich do skorzystania ze spowiedzi, aby owocnie przeżyć Adwent.
  8. W czwartek modlitwy do Świętej Rity.
  9. W piątek Świętego Mikołaja – życzymy wszystkim, żeby odwiedził ich Święty Mikołaj.
  10. Spotkanie ze Św. Mikołajem 6 grudnia – piątek- o godz. 15.00 dla zaproszonych dzieci przez Caritas, godz. 16.00 dla Bractwa Dzieciątka Jezus,  DSM i Scholii a o godz.16.30 dla aspirantów, ministrantów i lektorów;  zapraszamy dzieci, aby spotkały się ze Świętym Mikołajem.
  11.  W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.00.
  12.  W tym tygodniu przeżywamy I Piątek miesiąca. Kapłani do chorych pojadą od 8.00. W Piątek duchowo i materialnie wspieramy misje święte.
  13.  W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja.
  14. W przyszłą niedzielę  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  15. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone na budowę nowego. Wspierajmy to wielkie dzieło.
  16. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziny i starszych do udziału w Roratach.
  17.  Msze Św. codziennie o 6.30 i 18.00 w kaplicy w Skrudzinie codziennie o 7.00 w niedzielę o godz. 8.00
  18.  W sklepach są wystawione kosze Caritas oraz młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w Biedronkach w Starym Sączu/w Mostkach i przy rondzie JPII/ zabiera żywność.  Składajmy różne rzeczy na pomoc dla rodzin i osób potrzebujących — jest to dobry uczynek.
  19.  Informacja Panów  organistów – Pan Stanisław Adamczyk – Gołkowice Dolne – Pan Paweł Kozieński Gołkowice Górne i Pan Leszek Stawiarski Gaboń Praczka i Skrudzina – patrz kartki…
  20.  Pan Bóg odwołał do wieczności Śp. + Juliana Leja z Gołkowic Dolnych. Dziękujemy rodzinie za przekazanie ofiar z Mszy Św. od uczestników pogrzebu na budowę kościoła, które wyniosły = 800 zł
  21.  Bóg zapłać za ofiary na kościół:
    1. Pielgrzymi do Częstochowy; Gidle i Lichenia = 1000 zł
    2. Nowożeńcy Edyta Duda i Tomasz Sowa.
    3. Nowożeńcy: Justyna Trzepak i Stanisław Ciuła
    4. Pewna Rodzina ze Skrudziny; pewna osoba z Gołkowic Górnych.
    5. Wszystkim ofiarodawcom anonimowym i tym, którzy wpłacili ofiary na konto – Bóg zapłać.
  22. Już dzisiaj; Serdecznie zapraszam w imieniu naszej Parafii i swoim, na wspólną wigilię, która się odbędzie z Domu Weselnym „Zacisze” w dniu 17 grudnia we wtorek o godz. 16.00 Msza Święta i spotkanie po Mszy Św.
  23.  Zapraszam na Bal Charytatywny 1 lutego 2020 r. i Dzień Seniora 2 lutego 2020 roku – bal i dzień seniora będą się odbywać w Domu Weselnym „ZACISZE” szczegóły będą podane w najbliższym czasie.
  24. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny   i świece na stół wigilijny
  25. Ukazał się kolejny numer „Echa Parafialnego” – są podane różne informacje, dziękujemy redakcji za przygotowanie i wydanie tego echa, zabierzmy echo do naszych domów.
  26. W nowym kościele jest wykonywana posadzka. Wykonuje ją Firma Kazimierza Wolskiego. Zostały wykonane pod posadzka specjalne przewody, które ułatwią korzystanie z aparatów słuchowych, jeżeli ktoś się nimi posługuje. Uprzejmie prosimy o wspieranie budowy kościoła, aby dalej kontynuować prace.
  27. W tym tygodniu będą zbierane chryzantemy, kwiaty z cmentarza. Proszę o zabranie do domów tego co mamy w planie zabrać.