Ogłoszenia parafialne 26 maja 2019 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Niedziela Synodalna – Dzień Matki. Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00 , 10:30 i 12:00. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo majowe i Msza Św.
  2. Dziękuję za  wszystkie ofiary składane na budowę kościoła.
  3. W tygodniu:  dniach od 27 maja do 29 maja 2019 roku będziemy przeżywać  Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje przed Wniebowstąpieniem: po Mszach Św.  wieczornych o godz. 18.00, procesje:
    1. 27 maja 2019 r. w poniedziałek – Gołkowice Górne Tłoki – posesja Rodziny: Warzechów i Lorków
    2. 28 maja 2019 roku, we wtorek: Gołkowice Górne – posesja Joanny               Zabłockiej, koło Państwa Kurowskich – sołtysa;  droga koło sióstr w kierunku Basso.
    3. 29 maja 2019 roku, w środę  pod pomnik świętego  Jana Pawła II koło szkoły Uprzejmie prosimy o przygotowanie,  jak poprzednio miejsc na procesje.
    4. Zapraszam do udziału w modlitwach o szczęśliwe urodzaje, błogosławieństwo w nauce, pracy oraz dla naszych posiadłości i nas samych.
  4. We wtorek i o 17.40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
  5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej na plebani spotkanie Caritas i przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas .
  6. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W tym tygodniu przezywamy:
    1. W czwartek Msza Święta o uzdrowienie, uwolnienie i potrzebne łaski prowadzona przez Ojca Pacyfika. Można będzie nabyć sakramentalia, różne książki. Można płacić kartą.
    2. W czwartek modlitwy do Świętej Rity
    3. W piątek Święto Nawiedzenia NMP
    4. W piątek młodzież klas VII zdaje egzamin przed bierzmowaniem, w szkole podstawowej w Gołkowicach od 8.30.
    5. W sobotę  przeżywamy Dzień Dziecka. Otoczmy wszystkie dzieci modlitwą i życzliwością
    6. Pierwsza Sobota. Od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
    7. W sobotę Msza Św. wieczorem godzinę wcześniej o godz. 17.00
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. Msze Święte w kaplicy w Skrudzinie z powodu dni krzyżowych,  będą od poniedziałku do czwartku rano o godz. 6.30 a w piątek o 17.00. Zapraszamy na procesje błagalne do Gołkowic.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie………..patrz kartka………….
  11. Sołectwa Gołkowic Dolnych i Górnych zapraszają dzieci na Dzień Dziecka, tj. 1.06.2019 r., w sobotę na godzinę 15.00 przy orliku w Gołkowicach Górnych. Będzie różne atrakcje.
  12.  Festyn parafialny będzie 23 czerwca. W niedziele od 9 czerwca i w czasie odpustu przy kościele można nabywać  cegiełki w Loterii Świętego Antoniego w cenie 20 zł Można wygrać samochód i wiele innych nagród ……………
  13. Uprzejmie proszę o pomoc z zorganizowaniu festynu. Składanie różnych rzeczy na loterie.
  14.  W imieniu całej parafii dziękuję za ofiary na kościół:
    1. Nowożeńcy: Sylwia Niemiec i Kazimierz Firlej = 1450 zł
    2. Rodzina Szyszków i Gorczowskich z Gabonia Praczki
    3. Pewna Rodzina z Naszacowic
    4. Irena Plata – Skrudzina
    5. Bożena i Dariusz Wańczyk – Gołkowice Dolne
    6. osobom i rodzinom  anonimowym i tym, które wpłaciły ofiary na konto. Bóg zapłać.
  15. W przyszłą niedzielę w Skrudzinie jest organizowany  „ Bieg Barana”.
  16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela,
  17. Przy ołtarzu bocznym jest obraz Świętego Antoniego do nowego kościoła oraz feretron Św. Rity i Św. JPII.