Ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2022 r.

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Po południu o godz.14.50 /wcześniej/ Nieszpory i Msza Św. Witamy harcerzy, którzy przynieśli światło betlejemskie.
2. Zapraszamy do udziału w Roratach w Gołkowicach o 6.30; w kaplicy o 7.00 wcześniej Godzinki o NMP.
3. Zmarł Tata Ks. Andrzeja – Marian papież. Pogrzeb dzisiaj w Parafii Dobra. Na pogrzeb udajemy się w własnym zakresie. Módlmy się o zbawienie wieczne pociechę dla rodziny.
4. W poniedziałek dzień Spowiedzi Świętej. Msze Święte w poniedziałek o 6.30; 7.00 w kaplicy; o 8.30 /dodatkowa/ i po południu o 17.00 /wcześniej/ po zakończeniu Spowiedzi Św. Spowiedź Św. od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. Przerwy od 10.00 do 10.30 i od 15.30 do 16.00. Spowiedź Św. będzie również w kaplicy w Skrudzinie od 10.45 do 11.45. Serdecznie zapraszamy.
5. W poniedziałek z racji spowiedzi św. nie będzie adoracji.
6. Zmarła Maria Kaczor z Gabonia Praczki / ponad sto lat życia/ pogrzeb we wtorek o godz.12.00 wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej o 11.20, różaniec w kościele. Różaniec w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w kościele.
7. We wtorek modlitwy do Świętego Antoniego.
8. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież by pomóc zorganizować kolędę misyjną.
9. W środę o godz. 17.30 Godzinki i Nowenna do MBNP.
10. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Św. będą odprawiane rano o 6.30; oraz w kaplicy o godz. 7.00. Po południu nie ma Mszy Św.
11. W Wigilię po Mszach Św. zabierzmy Światło z Betlejem zanieśmy do naszych domów i przechowajmy je do momentu zaplenia świec na stole wigilijnym . W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.
12. W sobotę w nocy Msze Św. nazywane Pasterką: w kaplicy w Skrudzinie o 22.00 i w kościele o 24.00. Składka w czasie pasterki na Fundusz Ochrony Życia i dom samotnej matki.
13. 24. XII o godz. 23.30 w kościele w Gołkowicach, przed Pasterką KSM i Schola zapraszają na wspólne „Wigilijne Kolędowanie”.
14. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Najpiękniejsza rodzinna uroczystość. Msze Św. jak w niedzielę.
15. Od poniedziałku przeżywamy Oktawę po Bożym Narodzeniu.
16. W poniedziałek II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Msze Św. do południa jak w niedziele. Nie będzie Mszy Św. po południu. Poświęcenie owsa.
17. Kolędnicy misyjni – 26 grudnia nasze domy i mieszkania nawiedza kolędnicy misyjni. Rozesłanie kolędników misyjnych w kaplicy w Skrudzinie o godz.8.00 w Golkowicach o godz.10.30. Przyjmijmy kolędników misyjnych z otwartym sercem, radością poczęstujmy czym możemy. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na programy misyjne.
18. W imieniu naszej parafii dziękuję za przygotowanie prezentów od Św. Mikołaja: Państwu Małgorzacie i Marianowi Niemiec i ich firmie.
19. W imieniu naszej Parafii dziękuję Caritas Parafialnemu, SZKC, KSM, osobom, które pomogły przygotować i rozdać żywność oraz różnych prezentów. Dziękujemy firmom i osobom za przekazanie dużej pomocy i wszelkie wsparcie. Dziękuję za zbiórkę żywności w biedronkach i w sklepach: Dyrekcji, rodzicom, młodzieży, Księdzu Katechecie Andrzejowi. Wszystkim…
20. Z okazji świąt zadbajmy o groby naszych bliskich – zaświećmy znicze.
21. Ofiary z wszystkich Świąt, oprócz ofiar przeznaczonych na różne instytucje, będą przeznaczone na budowę nowego kościoła. Wykonywane są kotłownie.
22. Za zmarłego + Kazimierza Zagórowskiego z Gabonia Praczki zostanie odprawionych 18 Mszy Św. od uczestników pogrzebu /70 zł/ i inne zamówione .
23. Ukazał się kolejny numer „Echa z Gołkowic” . Dziękujemy Redakcji na czele z Państwem Anna i Grzegorz Gorczowski za przygotowanie echa i wydanie. W echu są życzenia, godziny Mszy Św. i nabożeństw i jest podany porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej. Jest też na stronie.
24. Zapraszamy na kiermasz świąteczny………… żywe stroiki … nabywajmy świece na stół wigilijny, stroiki, różne pamiątki.
25. Dziękujemy pewnej osobie z Golkowic Dolnych z ufundowanie potrójnego kinkietu. Uprzejmie proszę o fundowanie kinkietów i witraży do nowego kościoła.