Ogłoszenia parafia Gołkowice 7 czerwiec 2020 r

 1. Przeżywamy Niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  Msze Św. o godz. 7.00; o godz. 8:00 (w Skrudzinie); 9:00; 10:30 i 12:00. Po południu o godz.14.50( wcześniej) Nieszpory i Msza Św.
 2. Dziękuję za  wszystkie ofiary składane na budowę kościoła oraz na witraż.
 3. Po Mszach Św. przy kościele  i w zakrystii można nabywać cegiełki  Loterii Św. Antonieg Można też nabywać losy w loterii fantowej, los 7 zł – każdy los wygrywa. Z losem udajemy się do budynku gospodarczego od strony ulicy celu odebrania nagrody. Kupony z loterii zachowujemy, co jakichś czas będą brały udział w losowaniu różnych nagród: główna nagroda samochód  i wiele innych cennych nagród.
 4. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.
 5. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 12.00, zainteresowane osoby otrzymały stosowne informacje.
 6. W poniedziałek wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.
 7. We wtorek i o 17. 40 koronka i nowenna do Św. Antoniego.
 8. We wtorek zbiórka aspirantów, ministrantów mi lektorów o godzinie 17.00.
 9. W środę o godz. 17:30 Godzinki i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 10. W środę Spowiedź Święta przed Bożym Ciałem i odpustem Świętego Antoniego, od godz.15.00 do 18.00 z półgodzinna przerwą o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy…
 11. W czwartek Uroczystość Najdroższego Ciała i Krwi Chrystusa –  Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.00;  9.00: uroczysta Msza Św. z procesją do czterech ołtarzy wokół starego kościoła; 15.00 w kaplicy w Skrudzinie i o 16.00 procesja i Msza Św.
 12. Ze względu na obecną sytuację procesja będzie się odbywać wokół starego kościoła. W procesji  będą brać udział tylko Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci sypiące kwiaty, chłopcy dzwoniący dzwonkami, feretrony , sztandary, orkiestra, Siostry Zakonne i Kapłani. Wierni pozostają na swoich miejscach zarówno w kościele i na zewnątrz i gorliwie uczestniczymy w modlitwie.
 13.  Bardzo proszę o wykonanie ołtarzy wokół starego kościoła: o  zorganizowanie Panów sołtysów i Rady Sołeckie  o pomoc wszystkich parafian.
 14. Uprzejmie proszę i zachęcam, aby w Boże Ciało, w odpust  i w czasie Oktawy przyjść na procesje w strojach regionalnych, a zwłaszcza panie niosące feretrony. Odnawiajmy piękną tradycję. Prosimy Panie, które do tej nosiły feretrony, jak również Panie ze Skrudziny o noszenie nowych feretronów, w Boże Ciało, odpust i w czasie oktawy.  
 15.  W sobotę naszą Parafia przeżywa Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Antoniego. Dla naszej Parafii jest to święto, nie wykonujemy żadnych prac. Msze Św. w odpust o godz. 7.00; 9.00; uroczysta Suma o godz. 11.00 połączona z procesją. Procesja będzie wyglądać podobnie jak w Boże Ciało. 
 16. W sobotę 13 czerwca przeżywamy Dzień Fatimski. Msza Św. Ku czci MB Fatimskiej z procesja fatimska o godz. 15.00. O 14.30 Różaniec, prosimy, aby prowadziło go Koło Radia Maryja.
 17. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje po Mszach Św. rano i wieczorem.  W niedzielę procesja po Mszy Św. o 10.30 i o godz. 15.00 przed Mszą Św.
 18.  W przyszła niedzielę składka przeznaczona na budowę nowego kościoła. Prosimy o wspieranie tego wielkiego dzieła, by spłacić posadzkę, schody i wszelkie prace.
 19.  Dziękuję za ofiary na budowę kościoła:Stanisława i Ludwik Ogorzały z Moszczenicy   
  1. Janina i Franciszek Szyszka i Krzysztof Gorczowski z rodziną – Gaboń Praczka
  2. Firmom i osobom, które przekazały rzeczy na loterie.          
  3. osobom i rodzinom,  które prosiły o anonimowość. Bóg zapłać.
 20.  Dziękujemy za ofiary na witraż
 21.  Zapowiedzi przedmałżeńskie
 22. Przy wyjściu z kościoła można nabyć gazety: Gość Niedzielny; Niedziela, Promyczek.
 23. Ukazał się kolejny numer „Echa Parafialnego” w którym są podane różne informacje. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie i wydanie echa. Proszę zabrać to echo.